Lyžování v Livignu

Komu už české hory a kopce nestačí má několik možností, kam vyrazit. Jednou z těch nejlepších možností jsou Alpy. Pohoří, kde se nachází nejvyšší hora Evropy a kde jsou skvělé podmínky pro lyžování. Obzvláště dobré lyžování nabízí italská část Alp, konkrétně Livigno.

Kde leží lyžařské středisko Livigno?

Livigno najdete na hranicích mezi Itálií a Švýcarskem. Protože středisko leží mezi horami, je zde v létě přístup možný pouze po klikaté cestě z Bormia nebo tunelem ze Švýcarska. Není to ale nic hrozného a cesty bývají udržované a v případě, že nejsou opravdu extrémní podmínky i snadno sjízdné.

Kvalitní sjezdovky, kde se nebudete nudit

Livigno je protkáno sítí lanovek, které vedou dolů z údolí na obě strany hor. Na své si zde přijdou milovníci středně těžkých červených tras, kterých je tru opravdu hodně a delší sjezdovky nabízí skutečný sportovní zážitek. Na některých sjezdovkách se střídají prudké části a méně prudkými kousky, takže při lyžování se opravdu nudit nebudete. Na 115 kilometrech sjezdovek si užijete skvělou zimní dovolenou, na kterou budete rádi vzpomínat.

Livigno nabízí dostupné ceny a ubytování v okolí

Livigno nabízí skipasy za přijatelné ceny, které nejsou nijak vysoké, a jedná se o standardní cenovou hladinu běžnou na alpských sjezdovkách. V blízkém okolí je mnoho možností na ubytování a to jak na italské, tak i na švýcarské straně. Nezapomeňte na včasnou rezervaci dovolené, kvůli volnému místu a výhodnější ceně.

Nádherné prostředí

Alpy jsou nádherné a Livigno je situované v nádherné krajině s lesy a čistou přírodou. Užijete si skvělý sportovní zážitek na čerstvém vzduchu a budete obklopeni krásnou čistou přírodou, do které jsou jemně zakomponovány sjezdové tratě.

DominikSchraudolf / Pixabay

Jeden myslel na “Lyžování v Livignu

  • 28.5.2020 (12:07)
    Trvalý odkaz

    Lyžování v Alpách je opravdu super. My tam jezdíme každou zimu. Vloni jsme jeli poprvé i s dětmi, takže jsme řešili problém, jak se se vším vejdeme do auta. Nejdřív jsem myslela, že budeme muset koupit nové auto, ale nakonec stačilo, že jsme si na auto objednali střešní box z https://www.filsonstore.cz/ , do kterého jsme dali všechny věci pro děti.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *