Lyžování v Livignu

Komu už české hory a kopce nestačí má několik možností, kam vyrazit. Jednou z těch nejlepších možností jsou Alpy. Pohoří, kde se nachází nejvyšší hora Evropy a kde jsou skvělé podmínky pro lyžování. Obzvláště dobré lyžování nabízí italská část Alp, konkrétně Livigno.

Kde leží lyžařské středisko Livigno?

Livigno najdete na hranicích mezi Itálií a Švýcarskem. Protože středisko leží mezi horami, je zde v létě přístup možný pouze po klikaté cestě z Bormia nebo tunelem ze Švýcarska. Není to ale nic hrozného a cesty bývají udržované a v případě, že nejsou opravdu extrémní podmínky i snadno sjízdné.

Kvalitní sjezdovky, kde se nebudete nudit

Livigno je protkáno sítí lanovek, které vedou dolů z údolí na obě strany hor. Na své si zde přijdou milovníci středně těžkých červených tras, kterých je tru opravdu hodně a delší sjezdovky nabízí skutečný sportovní zážitek. Na některých sjezdovkách se střídají prudké části a méně prudkými kousky, takže při lyžování se opravdu nudit nebudete. Na 115 kilometrech sjezdovek si užijete skvělou zimní dovolenou, na kterou budete rádi vzpomínat.

Livigno nabízí dostupné ceny a ubytování v okolí

Livigno nabízí skipasy za přijatelné ceny, které nejsou nijak vysoké, a jedná se o standardní cenovou hladinu běžnou na alpských sjezdovkách. V blízkém okolí je mnoho možností na ubytování a to jak na italské, tak i na švýcarské straně. Nezapomeňte na včasnou rezervaci dovolené, kvůli volnému místu a výhodnější ceně.

Nádherné prostředí

Alpy jsou nádherné a Livigno je situované v nádherné krajině s lesy a čistou přírodou. Užijete si skvělý sportovní zážitek na čerstvém vzduchu a budete obklopeni krásnou čistou přírodou, do které jsou jemně zakomponovány sjezdové tratě.

DominikSchraudolf / Pixabay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *