Lyžování v Alpách

Pokud si chcete dobře zalyžovat a za své peníze očekáváte kvalitní servis, pak jsou ta správná volba Alpy. Ve srovnání s jinými lyžařskými oblastmi např. v České Republice nebo na Slovensku jsou alpská lyžařská střediska mnohem rozsáhlejší, kvalitněji servisovaná, moderněji vybavená. Nesetkáte se tu s čekáním v dlouhých frontách, sjezdovky jsou upravovány každou noc a tím jsou dokonale připraveny na další lyžařský den. Sněhové zpravodajství z těchto oblastí vás také jistě potěší.

Destinace Livigno

Livigno je jedno z absolutně nejlepších lyžařských středisek Evropy s vynikajícími 69 km sjezdovek. Nabízí extrémně širokou nabídku volného terénu ve výborné kvalitě a také specializovanou freeride zónu. Na vyznavače snowboardingu a freeskiingu zde čeká jeden z vůbec nejrozsáhlejších a nejdokonalejších snowparků v celých italských Alpách.

Středisko je absolutní unikát, nachází se v bezcelní zóně a nákupy spotřebního zboží jsou doslova „za hubičku“.  V neposlední řadě nabízí 40 km perfektně udržovaných běžeckých stop a připojení Wi-Fi na sjezdovkách  zdarma. Díky bohaté škále „polyžařské zábavy“ v průběhu dne, večera i noci se rozhodně nebudete nudit.

Pro Livigno, s nadmořskou výškou více než 1800 metrů nad mořem, jsou typické velmi chladné zimy. Průměrná teplota se zde v zimě pohybuje mezi -5 až -10 stupni Celsia. A právě i díky své vysokohorské poloze a častým sněhovým srážkám je ideálním místem pro trávení zimní dovolené. Před odjezdem na lyžařskou dovolenou samozřejmě sledujte sněhové zpravodajství.

Zell am See
Mezi lyžařské regiony s nejpropracovanější organizací rekreačních a sportovních aktivit patří bezesporu Zell am See.

Celkem lyžařům celá oblast nabízí 138 km sjezdových tratí všech obtížností a 50 moderních lanovek a vleků.  Pro zdatné lyžaře je zde celkem 25 km černých sjezdovek.
Region Zell am See  díky své nadmořské výšce garantuje vynikající sněhové podmínky, na ledovci lze dle sněhového zpravodajství lyžovat po celý rok. Oblast Zell am See nabízí také množství upravených běžeckých stop, na své si zde přijdou i příznivci snowboardingu a freeride jízdy.

Schladming

Mezi úchvatnou jižní stěnou Dachsteinu a Schladmiger Tauern leží perla zimních radovánek.
Do regionu Schladming-Dachstein patří 8 zimních středisek, které přicházejí s bohatou nabídkou sportovního vyžití, štýrskou pohostinností a originální horskou atmosférou.
„Schladminger 4-Berge Skischaukel“ propojuje 4 největší štýrská lyžařská střediska a nabízí 123 kilometrů tratí, 44 moderních lanovek a vleků – a to vše nonstop. To je jedinečné v celém Rakousku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *