Tajemné tarotové a andělské karty odhalí budoucnost?

Výklad tarotových karet vyžaduje určitou zkušenost, naučit se ho ale může s trochou trpělivosti každý. Co vás čeká, když se rozhodnete, že se kartám začnete věnovat?

Krátká historie tarotu

Za nepřímé předky dnešních tarotových karet bývají nejčastěji považovány ty, které jsou doložené ze 13. století z Egypta. Jejich historie je však mnohem delší a spletitější. Historikové se stále neshodli, kde vlastně karty přesně vznikly, kde a proč. Tajemno, které je opřádá, jim i v dnešní době zajistilo tak trochu netradiční využití. Používají se hlavně k vykládání budoucnosti.

Co si uvědomit, než se do výkladu pustíte

Karty jsou vnějším vizuálním ztvárněním našeho podvědomí. Než se do výkladu pustíte, je dobré si je proto prohlédnout a vnímat je. Přečtěte si vysvětlení jejich významu. Smysl tarotových karet se zapíše do vašeho podvědomí, aniž si to kdykoli později budete uvědomovat.

Nejprve bychom se měli naučit pracovat s kartami tzv. Malé Arkány. Ta se skládá ze čtyř barev, a to holí, pohárů, mečů a pentaklů. Odráží se v nich náš běžný život. Poté se můžeme zaměřit na karty Velké Arkány. Ty vyobrazují naše zásadní životní kroky. Počáteční kartou je Mág, koncovou kartou Blázen.

Jak na výklad

Než sejmeme kartu, je nutné balíček pořádně zamíchat. Na způsobu v podstatě úplně nezáleží, nicméně je dobré s kartami zacházet s jistou úctou. Přece jen je nepoužíváte k hraní a k zábavě, výklad se chápe jako naprosto seriózní záležitost.

Pozorně se při výkladu soustřeďte a zajistěte si klid. Důležité je nikam nespěchat. Vždy se karet ptejte na jednu otázku a buďte konkrétní. Nejasný výklad může pramenit z nejasně položené otázky a způsobit tak zmatek. Tato chyba je u začátečníků častá. Ideálně tedy otázky nepokládáme tak, aby se na ně dalo odpovědět pouze ano nebo ne.

Už samotný výběr karty je instinktivní záležitostí, rozhodně se nemusíme bát, že bychom vybrali nesprávnou kartu, taková neexistuje. I při výkladu zapojujte vlastní intuici. Co vidíte, co vám symboly na kartě připomínají, jak na vás působí?

Nejběžnější způsob výkladu je na tři karty. Vykládat se dá ale i na kartu jednu, což je vhodné pro začátečníky. Až nabudete více zkušeností, můžete se uchýlit stejně tak k výkladu na čtyři nebo pět karet.

Z čeho vykládat

Sad tarotových karet existují desítky. Pořídit si jich můžete vícero, rozhodně nemusíte setrvávat u jediné. Naopak posun k odlišné sadě karet symbolizuje i posun ve vašem životě. Jestliže vám stávající karty nevyhovují, změně se nebraňte a sáhněte po jiných.

Tarotové karty nejsou jedinou možností, kterou můžete zvolit. Velmi oblíbené jsou i cikánské karty nebo karty andělské. Ty se ale od tarotu liší. Význam andělských karet je totiž výhradně pozitivní. Dalšími druhy jsou karty karmické, afirmační a celá řada dalších.

Důležité je najít si ten „svůj“ obchod, kde se seznámíte se sortimentem a vyberete si ty typy karet, které vám jsou nejbližší. V dnešní době je to např. prodejna Poznani-knihy v Olomouci nebo stránky www.poznani-knihy.cz , kde najdete nejen široký výběr různých tarotových karet ale také krabičky či speciální vykládací ubrusy a literaturu pro výklad karet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *