Stavíte novostavbu? Čím úspornější bude, tím vyšší dotaci můžete získat

Ceny pozemků stejně jako ceny nemovitostí s postupem dnů klesají. Řada lidí proto nelení a kupuje si své vysněné domy, po kterých dlouhou dobu toužili. Jiní si však chtějí koupit spíše pozemek, na kterém si postaví nádherný dům přesně podle jejich představ. Pokud se i vy řadíte do skupiny lidí, kteří spíše preferují stavbu vlastního domu na krásném pozemku, máme pro vás dobrou zprávu. Věděli jste, že se opět přijímají žádosti o dotaci na novostavbu? Už se nepřijímají jenom žádosti o dotaci na výměnu oken nebo o dotaci na zateplení, ale taktéž lze opět požádat o dotaci, která by snížila pořizovací cenu nového rodinného domku.

Čím úspornější dům bude, tím vyšší bude dotace

O dotaci na novostavbu je možné požádat z dotačního programu Nová zelená úsporám. Jedná se o dotační program, který funguje už nějaký ten pátek a který “odměňuje” finančním příspěvkem všechny ty, kteří se rozhodli investovat do nějakého úsporného opatření. Od toho, jak moc úsporný dům je, se pak odvíjí i výše dotace.

To ostatně platí i v případě novostaveb. Čím úspornější dům s rekuperací postavíte, tím vyšší dotaci můžete získat. Dotace se klidně může dotknout bezmála půl milionu korun!

Dotaci může získat fyzická osoba

Ne každý však dosáhne na dotaci na novostavbu. Dotaci může získat pouze fyzická osoba, která je však zároveň prvním vlastníkem dané nemovitosti. Dotaci na novostavbu tak může získat ten, kdo dům postaví, případně kdo si dům odkoupí (ovšem od prvního vlastníka).

Musíte splnit jisté podmínky

Abyste mohli získat dotaci na novostavbu, je velice důležité splnit několik podmínek, které dotační program určuje. Například se podmínky týkají hranice energetické náročnosti budovy, kterou nelze překročit, pakliže chcete o dotaci požádat, a dalšího.

Jeden myslel na “Stavíte novostavbu? Čím úspornější bude, tím vyšší dotaci můžete získat

  • 15.11.2020 (22:58)
    Trvalý odkaz

    Je pravdou, že se dnes skutečně vyplatí stavět úsporné novostavby a touto cestou jsme se rozhodli jít i my s manželkou, potom co nám schválili v bance hypotéku 🙂 O dotace už máme zažádáno, dokonce už začínají stavební práce a my nyní řešíme “drobnosti” – jako například zabezpečení celého objektu s pomocí od firmy https://www.rex.eu/ 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *