Průvodce nákupem bytu – stavební spoření

Téměř každý mladý pár uvažuje o možnosti pořízení vlastního bydlení a to většinou ve formě nákupu bytu. Rozhodnutí o pořízení bytu je nepochybně klíčová otázka v životě téměř každého z nás. Koupě bytu není levná záležitost, a proto je nutné mít pro uskutečnění takto zásadního rozhodnutí informace a znalosti, které nám pomohou se rozhodnout správně.

Z těchto důvodů jsme pro vás připravili web, který je navržen jako průvodce celým procesem nákupu bytu. Web obsahuje sérii kvalitně zpracovaných článků zaměřených na mnoho oblastí. Důležitá oblast je bezesporu oblast financí. Na webu najdete články zaměřené na možnosti financování nového bydlení. Jedná se zejména o vlastní úspory, stavební spoření a hypotéční úvěr.

Víte, jak je u stavebního spoření vysoká státní podpora a jak ji maximalizovat? Víte, co musíte splnit, abyste získali úvěr ze stavebního spoření? Či co to přesně je překlenovací úvěr? Pro dobré pochopení stavebního spoření si musíme uvědomit, že spořitelna funguje v diametrálně odlišném režimu než běžná banka či jiná instituce poskytující hypotéku. U stavební spořitelny je nutné si úvěr svým způsobem zasloužit. Nějakou dobu spoříme a tím pádem i přispíváme na čerpání úvěru ostatním. Po určité době a po naspoření určitého poměru z cílové částky získáme možnost čerpání úvěru. Úvěr ze stavebního spoření je vhodným nástrojem k získání prostředků na koupi bytu. Ovšem oproti běžnému hypotéčnímu úvěru má řadu specifik, např. v podobě výpočtu splátek či úrokové sazby. Za zmínku také stojí skutečnost, že úvěr ze stavebního spoření nám je poskytnut na dorovnání rozdílu mezi naspořenou částkou a částkou cílovou. Pro získání optimálního úvěru je tedy nutné důkladně zvážit nastavení parametrů spoření tak, abychom mohli realizovat své cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *