Zpestřete Váš interiér kamenem

Interiér nemusí představovat vždy jen strohost, se kterou se často setkáváme. Dnešní navrhování interiérů vypadá asi následovně. Dáme tam plovoucí podlahu, nějaký ten dřevěný nábytek, bílé stěny a máme hotovo. Pokud Vám na Vašem bydlení opravdu záleží a chcete být v některém ohledu jiní a výjimeční, pak by Vás měl zajímat nový trend v lepení kamenných obkladů na nejrůznější stěny v různých místnostech.

Klasické omítkové stěny jsou pro naše prarodiče. Co nyní opravdu frčí, jsou dekorace nazývané obklady z kamene. Ve své podstatě se jedná buď o prefabrikované napodobeniny kamene, které vznikají odléváním hmot do silikonových forem, nebo o klasický těžený kámen. Pravý kámen je většinou již předpřipravený v různých rozměrových formátech.

Samotná využitelnost obkladů je velmi pestrá a různorodá. Klasická využitelnost předpokládá obkládání v exteriérů, to dnes už ale tak moc neplatí. Kámen je stejnou měrou využíván rovněž v interiéru, jak již bylo řečeno v úvodu článku. Je to moderní a působivý způsob, jak odlišit svou domácnost od ostatních.

Pokud se tedy nerozhodnete pro fasádní obložení kamenem, ale pro interiérovou dekoraci, pak zvažte všechny pro a proti. Nepodceňujte celý nákupní proces, ve kterém by nemělo chybět několik kroků. To znamená pečlivý výběr samotného obkladu, perfektní rozvržení obkládané plochy, správná montáž a následná údržba. Ke všem těmto dílčím částem existuje na internetu nepřeberné množství informací, které není radno přehlížet. Vyhnete se tak budoucím komplikacím.

V interiéru kámen nejde své uplatnění na krbech, v ložnicích nebo dokonce i koupelnách. Mezi tradiční realizace řadíme obložení obývacího pokoje, například nad pohovkou. Takový krok zcela zútulní celé Vaše bydlení. Vyloučeny nejsou ani nejrůznější nápady jako například obložení schodiště, chodby nebo například kanceláře.

Obklady z kamene - břidlice hradní béžovohnědá
Obklady z kamene – břidlice hradní béžovohnědá

Jeden myslel na “Zpestřete Váš interiér kamenem

  • 15.3.2020 (6:20)
    Trvalý odkaz

    Mně by se také líbilo, když bychom měli doma obloženou alespoň jednu zeď kamenem. Byla by to příjemná změna mezi těmi bílými zdmi. Zatím máme kamenný obklad jenom na terase a vypadá to skvěle. Koupili jsme si ho z https://www.kamenyprirodni.cz/OBKLADOVE-KAMENY-c1_0_1.htm a je super, že přírodní kámen obklady přes léto krásně chladí.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *