Výhody horkovzdušné trouby

Už dávno se nemusíme spoléhat na troubu, která pouze peče a její flexibilita se pohybuje v rozhraní stupňů, které určíme. Proč je tak oblíbená horkovzdušná variace tohoto spotřebiče?

Horkovzdušná trouba – výhody

Každá trouba peče jinak. Elektrická či plynová. Jistě víte, že u těch plynových hospodyňky zejména dříve bojovaly s připalováním. Klasická trouba nenabízí možnost zanechat pokrmy tak šťavnaté. Nejen to umí horkovzdušná trouba. Předně bychom chtěli na míru uvést jednu skutečnost. Máte elektrickou troubu, kde je více funkcí a je tam namalován ventilátor? Mnozí si myslí, že se jedná o plnohodnotnou funkci horkovzdušné trouby, jde však o horkovzdušné pečení, tedy pečení s pomocí rozhánění horkého vzduchu v troubě.

Horkovzdušná trouba jako taková má jinak zabudovanou cirkulaci vzduchu. A nyní k výhodám. Bezpochyby největší z nich je skutečnost, že ventilátor pohání horký vzduch po celé troubě rovnoměrně. Pokrm se rychleji upeče, je tedy šťavnatější a zdravější. Rovnoměrný přísun tepla nedovolí připálení, protože každá část pokrm se peče stejně. Rovněž ušetříte peníze za energie, protože pečení trvá kratší dobu. Navíc se nemusíte bát dát do trouby dvě rozdílná jídla. Klidně si dejte najednou opéct maso i sladký koláč, ať máte večeři rychleji hotovou.

Rotační gril jako bonus

Horkovzdušná trouba může mít i několik přídavných funkcí, jež přípravu jídla ještě vylepší. Jednou z nich je rotační gril. Jak název napovídá, tento gril je založen na podobné bázi jako horkovzdušná trouba. Společným jmenovatelem je totiž rovnoměrnost. Rotační gril se otáčí a jídlo má tak stejný přívod tepla, tudíž se rovnoměrně griluje. Pokud uvažujete o koupi trouby, jistě si říkáte, co byste od ní měli požadovat. Předně si uvědomte, jaká jídla nejčastěji připravujete. Někdo miluje masa a nemusí příliš sladké. Proto se orientujte tak, aby vaše trouba měla spíš funkce, které udrží slaná jídla více šťavnatá, křupavá a zdravá.

Dále si zvolte, jestli se přístroj zabuduje do kuchyňské linky, nebo bude horkovzdušná trouba volně stojící. I to je důležité, protože v případě integrovaných spotřebičů do linky se musí vybírat trouba na míru a v konzultaci s odborníky. Důležité je, aby nejen nákup, ale samozřejmě i manipulace s troubou byla maximálně komfortní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *