Kvalitní aku vrtačka: 5 rad a tipů, jak na její správný výběr

Aku vrtačky se staly nezbytným nástrojem pro mnoho řemeslníků, ale i domácích kutilů. Jejich velkou výhodou je především to, že jsou bezdrátové, díky čemuž s nimi lze pracovat i na méně dostupných místech. Pokud i vy hledáte kvalitní aku vrtačku, zde je pět rad a tipů, jak na její správný výběr.

Rozhodněte se, co chcete s aku vrtačkou dělat

Předtím než se rozhodnete pro konkrétní model aku vrtačky, měli byste si být jisti, co od ní očekáváte. Pokud plánujete vrtat do tvrdých materiálů, jako jsou kovy nebo beton, měla by aku vrtačka disponovat vysokým výkonem a vrtacími nástavci vhodnými pro daný materiál. Jestliže plánujete používat aku vrtačku pouze pro drobné opravy doma, méně výkonný model pro vás bude zcela dostačující.

Zvažte kapacitu baterie a dobu nabíjení

Kapacita baterie a doba nabíjení jsou klíčové faktory, jež budou důležité zejména pro profesionální řemeslníky. Čím vyšší je kapacita baterie, tím déle můžete s aku vrtačkou pracovat. Vysoká kapacita baterie však často vede i k dlouhé době nabíjení, kterou je možné urychlit pomocí rychlonabíječky.

Zkontrolujte výkon motoru

Výkon motoru určuje, jak rychle a snadno může aku vrtačka vrtat. Vyšší výkon motoru znamená, že aku vrtačka se snadněji vyrovná s tvrdými materiály a tím pádem bude pracovat i mnohem rychleji.

Srovnávejte ceny

Během výběru je důležitá také aku vrtačka cena, jež se může lišit v závislosti na značce a modelu aku vrtačky. Zpravidla platí, že dražší značky nabízejí lepší kvalitu a také výkon. Zvažte tedy, co je pro vás důležitější – nižší cena nebo vyšší kvalita a výkon.

Zvolte si kvalitního výrobce vrtačky

Pokud je výrobce aku vrtačky již ověřený a zároveň kvalitní, můžete počítat s tím, že vám vrtačka vydrží bez problémů i několik let. Kromě toho pro vás budou mnohem dostupnější náhradní díly v případě poruchy. Kvalitní produkty od ověřených značek nabízí i firma Šimek.eu, kde narazíte nejen na aku vrtačky, ale veškeré vybavení do dílny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *