Jak poznáte herní notebook od běžného?

Notebook je dnes nedílnou součástí většina prací, oblibu také nachází u studentů, kterým usnadňuje zápis z přednášky. Jeho využití je také pro zábavu, ať už hrajete obyčejné online hry nebo jste profesionální hráč, který si recenzí na jednotlivé hry vydělává.

Notebooky jsou často pro laika všechny stejné, na první pohled jen odlišná barva a značka. Každý druh notebooku je něčím odlišný, ať už se jedná o výkon, cenu nebo jeho využití.

Jak se liší herní notebook od běžného?

Pro odlišnost je potřeba si nejprve ujasnit, co se rozumí pod pojmem „běžný notebook“. Jedná se o notebooky, které jsou využívány k běžnému používání. Tuto funkci dříve plnily klasické stolní počítače, které dnes najdete jen zřídka.

Jejich pohyblivost je totiž omezena pouze na otočení obrazovky, zatímco s notebookem můžete směle na zahradu nebo si lehnout na gauč. Běžné notebooky nepotřebují žádný speciální výkon nebo grafiku, stačí vám pustit internet, u kancelářských notebooků často účetní program nebo MS Office.

Proč je kvalitní notebook důležitý?

Jestliže máte doma starý notebook, který používáte jednou za čas, abyste si uložili fotky, a jen doufáte, že jej příště zase zapnete, těžko na něj rozjedete nějakou hru. To platí i pro notebooky, které jsou určeny k běžným kancelářským potřebám.

Takové notebooky poslouží pro starší hry, které nepotřebují takový výkon, a ještě si je neužijete podle očekávání.

Na herním notebooku zvládnete i pracovat, na pracovním notebooku nezvládnete hrát. Zásadní věc, kterou si musíte při výběru stále opakovat. Kvalitní herní notebook poslouží především vám, proto na výběru velice záleží. Svoji roli bude také hrát rozpočet, který si pro notebook stanovíte.

Grafiku

První bod, u kterého je nutné se zastavit, je grafika. Zatímco většina notebooku má obyčejnou integrovanou grafiku, pro hraní je důležitá dedikovaná grafická karta. Zobrazí se vám lépe jednotlivé detaily hry, plynulejší přechod jednotlivých obrazů a máte skvělý výkon.

Velikost notebooku

Pokud chcete hrát, malá obrazovka vás bude akorát rozčilovat. Kromě velikosti se také můžete zaměřit na váhu notebooku. Zatímco se dělají tenké notebooky, k dostání jsou i tlustší modely.

Doba jde neuvěřitelně dopředu, a stejně tak se vyvíjí vzhledově různé notebooky, ač jsou třeba výkonnostně úplně totožné. Jestliže chcete hrát hodinu denně, můžete si dovolit zakoupit i tenčí a tím i lehčí notebook. Na druhou stranu u celodenního hraní potřebujete notebook, který se zvládne lépe ochlazovat.

Doplňky

Mezi časté doplňky herního notebooku patří podsvícení klávesnice nebo lepší zvuk pro efekty.

Operační paměť

U běžných notebooků vám stačí základní paměť 8 GB. U herních notebooků se začíná na dvojnásobné paměti – 16 GB a častější bývá 32 GB.

Znáte repasované herní notebooky?

Někteří si myslí, že nejkvalitnější notebook je nový. Určitě se jedná o notebook, který má větší kvalitu než notebooky z druhé ruky, které jsou sice levnější, ale nikdy nevíte, jak dlouho vám vydrží.

Alternativou obojího jsou repasovaného notebooky. Jedná se o levné herní notebooky, které už byly využívány, i přesto se na ně můžete spolehnout. Notebooky pochází z různých předváděcích akcí nebo výstav, kdy byly sice používány, ale pouze za účelem ukázky.

Jaké jsou výhody repasovaných notebooků?

Máte-li pár důvodů, proč si zakoupit nový notebook, pojďme si představit i pár důvodů, proč si zakoupit repasovaný notebook.

  • Cena – jistě nejdůležitějším bodem, proč se vlastně pro repas rozhodnout, je pořizovací cena. Notebook zakoupíte často až se 70 % slevou.
  • Spolehlivost – než se repasovaný notebook dostane do prodeje, prochází procesem kontroly. Prodejce nedává do prodeje notebooky, které jsou poškozené, ať už funkčností nebo vzhledem.
  • Kvalita – pokud nakupujete herní notebook a vybíráte z repasovaných, pak nemusíte mít strach, že se bude jednat o zastaralé a nevýkonné modely. I herní notebooky jsou vystavovány, často tak zakoupíte za skvělou cenu jedny z nejlepších herních notebooků, které se právě pohybují na trhu.
  • Záruka – u nových notebooků vás jistě láká záruka, kterou u použitých notebooků většinou nemáte. U repasu je tomu trošku jinak. Není sice platná zákonná záruka 24 měsíců, i přesto ke svému stroji získáte 12 měsíců záruku.

Na co si dát pozor u repasovaných notebooků?

Jedná nepatrná negativita, kterou převažují ty kladné, i přesto je nutné ji zmínit. U repasovaných herních notebooků se vyměňují součástky, které jsou opotřebené, instaluje se nový operační systém a kontroluje se vzhled.

Na jedno se však nehledí, a tím je baterie, která není považována za špatnou součástku, ale běžné opotřebení. Často se tedy jedná o malou investici, kterou musíte udělat, aby byl váš notebook na hry dokonalý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *