Jak založit e-shop zdarma

Ne každý si může dovolit investovat do začátku svého podnikání do e-shopu desítky tisíc nebo obvykle více, protože kvalitní zpracování internetového obchodu přesně pro vás na míru od profesionála nevyjde na méně než 100 000 korun, o udržovacích poplatcích nemluvě.

Naštěstí však existují i řešení, která jsou zcela zdarma nebo alespoň s naprosto minimálními poplatky. Pojďte se tedy podívat na dva dobré způsoby, kterými se mohou začínající podnikatelé při tvorbě internetového obchodu vydat.

Zdarma nemusí znamenat méně kvalitní

Na jednu stranu není nad profesionální řešení, které je vykoupeno vysokou cenou. Na druhou stranu i e-shop na míru se nemusí vyplatit při výběru nespolehlivého dodavatele. Jeho zprovoznění je také náročné po časové stránce.

Naopak u e-shopů zdarma obvykle spuštění netrvá příliš dlouho a během jediného dne, mnohdy i v řádu desítek minut, můžete začít přidávat zboží k prodeji. Bezplatné řešení tedy neušetří jen vaše peníze, ale i váš čas, ať už si vyberete jakoukoliv z dvou možností tvorby vašeho budoucího obchodu.

Open source řešení

Open source řešení je ve své podstatě již naprogramovaný internetový obchod. Jeho zdrojový kód je volně šiřitelný a také je povolené jej upravovat. Díky možnosti zásahu do kódu tak můžete do základního stažené šablony doplňovat vše, co vás jen napadne. Výhodou je tvorba e-shopu zdarma a naprosto ve vlastní režii.

Je třeba však umět si se zdrojovým kóde poradit, abyste jej mohli editovat. Většina open source řešeních totiž není v češtině a nepodporuje například možnosti dopravy a platby pro naši republiku, o celkovém rozhraní nemluvě.

Pokud sami tuto práci nezvládnete, nevyhnete se nutnosti, stejně jako u e-shopu na míru, zaplatit někoho, kdo vám vše naprogramuje, což také chvíli trvá.

Cena je však výrazně nižší a časové prodleva mezi objednáním a spuštěním kratší. Velkou nevýhodou open source je, že není třeba vybrat jen dobrého programátora (a grafika i další profese), ale i kvalitní zdrojový kód.

Některé kódy totiž mohou být tak propojené, že je ani profesionální editor nezvládne upravit a bude nutné velkou část napsat nanovo, což se projeví na ceně.

Pronájem e-shopu

Pronájem e-shopu je řešením, které je více vhodné pro úplné začátečníky. Nemusíte se bát slova „pronájem“, stále se jedná o e-shop zdarma. Po registraci u pronajímatele máte ihned váš internetový obchod hotový a můžete si vybrat, jaké funkce chcete používat a jakou grafickou podobu z předem zpracovaných šablon si vyberete.

Je tedy jasné, že pokud si nepřiplatíte za službu individuálního designu nebo si ho nevytvoříte v rámci možností nastavení sami, nebudete mít grafické provedení. Pronájem celkově nepřináší takovou volnost jako open source.

Mezi funkcemi u pronájmu e-shopu však najdete obvykle vše základní, co by měl obchod umět a obsahovat, mnohdy i profesionálnější nástroje, než byste čekali.

Dobré však je se předem seznámit s parametry a nabídkou, zvláště pokud hledáte speciálnější funkci. Velkou výhodou je jistota technické podpory. Dávejte si ale pozor, jaké možnosti jsou již zpoplatněny. Někdy se stane, že zdarma lze vložit jen minimum produktů či se vyskytnou další podobná omezení.

Jak při založení e-shopu postupovat?

Základem je vybrat technické řešení, které vám bude vyhovovat. Obě dvě možnosti, jak založit e-shop zdarma, si následně uzpůsobíte k obrazu svému – open source řešení ve zdrojovém kódu a pronajatý e-shop na základě grafického uživatelského prostředí, které zvládne ovládat i naprostý začátečník.

Až poté, co máte vše připraveno, byste měli obchod zveřejnit na internetu. Myslete na to, že je před spuštěním třeba vyřešit i náležitosti jako obchodní podmínky, EET nebo GDPR. Pokud chcete pro váš obchod vlastní doménu, je třeba ji zaplatit, a to v případě jakéhokoliv technického řešení.

Pronajímané e-shopy vám s tím po technické stránce pomohou. Rychlost, kdy budete moci začít prodávat, závisí jen na vaší šikovnosti a schopnosti zvládnout všechny náležitosti. Systémy e-shopů zdarma jsou ihned aplikovatelné a rozhodně vás brzdit nebudou.

Vyzkoušejte demoverzi e-shopového řešení Zoner inShop na 60 dní zcela zdarma. Žádné omezení funkcí, můžete rovnou prodávat na vlastní doméně. Demoverzi e-shopu si zřídíte zde.

Jeden myslel na “Jak založit e-shop zdarma

  • 4.10.2020 (19:44)
    Trvalý odkaz

    Můj manžílek už před pár měsíci seknul se svým zaměstnavatelem. Řekl mi, že to prostě zkusí! Bude pracovat na sebe. Je to instalatér, a tak si udělal webové stránky. Na češtinu nikdy nebyl, proto si raději nechal zaplatit vypracování kvalitních textů od https://www.kvalitneseo.cz. Jeho webovky se mi moc líbí.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *