Máš po střední i maturitě – a co teď?

Definitivně ses rozhodl, že vysoká škola není pro Tebe, ale stále nevíš, co dál? Pomaturitní studium by mohla být ta pravá volba. Proč? Nebudeme Tě tady trápit všem možnými předměty, které vlastně ani studovat nechceš.

Jestliže si zvolíš studium angličtiny, bude to jen o ní. Angličtinu už máš zmáklou? Vyber si jiný zajímavý jazyk a nauč se ho stejně dobře nebo dokonce ještě líp! V Jazykové škole PELICAN můžeš studovat kromě angličtiny taky pomaturitní studium němčiny, španělštiny, ruštiny nebo francouzštiny!

Sezení na dlouhých nudných přednáškách? Tak toho se v pomaturitním kurzu obávat nemusíš. Nikdy se v hodinách jen nesedí. Výuka je vedena aktivně a zábavně. Máš rád zpět? Můžeme si zazpívat. Jestli to není pro Tebe, tak co třeba hry, videa či divadlo?

Ze zkušeností bývalých studentů

Když se pro pomaturitní studium angličtiny či dalších jazyků rozhodneš, budeš se jazyku věnovat denně 4 vyučovací hodiny. Jazyk se tedy budeš učit skutečně intenzivně, zároveň Ti ale zbude taky spousta volného času na jiné aktivity, třeba brigádu nebo rovnou práci.

To si ostatně vyzkoušela naše letošní studentka Bea: „Byla to dobrá volba, vydělávat si peníze na brigádě jsem stíhala i při škole a potkala jsem nové kamarády, se kterými se stále vídám.“

Ani velkého a přísného zkoušení se u nás bát nemusíš. Státní jazyková zkouška, která probíhá na konci školního roku není povinná, ale věř, že po roce studia jazyka si na ni budeš věřit natolik, že se pro Tebe stane hračkou.

„Anglicky jsem se naučila perfektně, udělala si zkoušku B2 a dostala certifikát. Na základě zkoušky B2 mi teď odpustili zkoušku z angličtiny na vysoké škole, mám tak víc času na přípravu na ostatní předměty“, popisuje svoje zkušenosti studentka Andrea.

Jsou Tvé kurzy angličtiny u konce? Po roce práce na jazykovém vzdělání (i zábavy, samozřejmě!) je třeba se nějak odměnit.

Co třeba výletem do země, kde Tvé nově nabyté znalosti budeš moct naplno využít? My už Ti teď můžeme slíbit, že Ti nový jazyk otevře oči a dopomůže ke skvělým zážitkům.

Vždyť, ani naši studenti si to nemohou vynachválit: „Po maturitě jsem se nedostala na vysokou, a tak jsem pátrala, jaké mám další možnosti studia, jelikož do pracovního procesu jsem se ještě naplno zapojovat nechtěla.

Nabídka jazykové školy mě zaujala a rozhodla jsem se ji vyzkoušet. Absolvovala jsem roční pomaturitní studium jazyků u PELICANa a jsem za to opravdu ráda. Nyní nemám s angličtinou žádný problém a její znalost mě posouvá dál.“

Jazyky se zkrátka vždycky hodí, v zahraničí, doma i v práci, určitě Ti pozvednou životopis – a hlavně sebevědomí. A s ním můžete stoupat výš, ať už na VŠ nebo v zaměstnání.

Dobrá zpráva pro všechny čerstvé maturanty je taky ta, že u nás neztratí status studenta. Navíc si užiješ benefitu druhého jazyka zdarma, který s Tebou může studovat taky Tvůj kamarád nebo třeba babička. Tak neváhej a přihlas se ještě dnes a stať se částí naší pelikání party. Těšíme se!

Tvůj PELICAN

Jeden myslel na “Máš po střední i maturitě – a co teď?

  • 12.12.2020 (13:55)
    Trvalý odkaz

    Já jsem udělal maturitu letos v roce 2020 a s kamarádkou jsme se rozhodli “vydat se do světa” po vlastní ose 🙂 Vybavili jsme se tedy outdoorovým oblečením a stanem z obchodu https://armik.cz/ a dnes mohu říct, že jsme dokázali procestovat skoro celou západní Evropu a s minimálními náklady 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *