Linkbuilding: Jak funguje a proč je neodmyslitelnou součástí SEO?

Pokud chce společnost uspět, musí věnovat svoji pozornost i marketingu, bez kterého se již neobejdou i menší firmy. V tomto ohledu je důležité zejména SEO, s jehož pomocí lze dosáhnout mnohem lepších výsledků ve vyhledávačích. Posledních několik let se však častěji skloňuje pojem linkbuilding, na který nedají dopustit ani ty nejostřílenější marketéři. Jak funguje a proč je neodmyslitelnou součástí SEO?

Linkbuilding může mít více podob

Při budování marketingové strategie se již žádná firma neobejde bez SEO, které je důležité při budování značky v digitálním prostředí. Při jeho ovládnutí totiž můžete výrazně vylepšit svoji pozici u vyhledávačů a zvýšit svůj dosah. Výsledkem je tak vyšší návštěvnost vašeho webu či e-shopu, rostoucí objem objednávek a také rychlejší akvizice nových zákazníků.

Důležitou součástí SEO je i linkbuilding, který lze popsat jako nákup zpětných odkazů. Ten spočívá v umisťování zpětných odkazů na blogy či kvalitní fóra, čímž se zvyšuje vaše viditelnost v online prostředí, a to zejména u vyhledávačů. Odkazy přitom mohou být umisťovány buď prostřednictvím blogových článků, či komentářů.

Vsaďte na kvalitu ne kvantitu

Velká část firem dělá chybu v tom, že vsází raději na kvantitu než na kvalitu. Bohužel s takovým přístupem dosáhnete pouze vysokých nákladů a téměř nulových výsledků. Pokud opravdu chcete zvýšit své šance v digitálním prostředí, vyplatí se svěřit linkbuilding do rukou profesionálů.

Služby v této oblasti nabízí i společnost Bzoomer, která vytvořila revoluční SEO nástroj. Ten dokáže automatizovaně vytvářet kvalitní zpětné odkazy, a to v podobě článků či komentářů na vysoce kvalitních fórech. Jeho služeb přitom mohou využít i menší firmy, které chtějí dosáhnout lepších výsledků u lokálních stránek. Kromě toho však umí i kopírovat chování vašich potenciálních zákazníků, díky čemuž dokáže lajkovat a sdílet příspěvky na sociálních sítích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *