Bankovní vs. nebankovní půjčky – znáte zásadní rozdíly?
Jistě se již každému z vás stalo, že jednou zkrátka nevyšel s výplatou. Celí nedočkaví jste kontrolovali poštovní schránku či bankovní účet a peníze ne a ne dorazit. Když se k tomu všemu ještě přidal nečekaný výdaj většího rozsahu, problém byl na světě. V takovém případě připadá v úvahu půjčka. Drtivá většina všech, kdo půjčku zvažují, míří jako první do banky. Zde na ně ovšem čeká nevrlý bankovní úředník, který je podrobí důkladnému výslechu, na jehož konci je v mnohých případech nemilosrdný ortel a zamítnutí půjčky. Je-li to i váš případ, pak nezoufejte! Řešení totiž existuje a nese název nebankovní půjčka. Pojďme se tedy společně podívat, jaké rozdíly mezi bankovními a nebankovními půjčkami existují.
Bankovní půjčky – (ne)jsou pro každého
Bankovní půjčky jsou obvykle považovány za solidnější a transparentnější. To samozřejmě může a nemusí být pravda. Pokud totiž zvolíte ověřené nebankovní půjčky, nemusíte se bát komplikací ani podvodů. Zamíříte-li do banky, obrňte se trpělivostí. Ideálně si přichystejte také platový výměr nebo poslední daňové přiznání ověřené finančních úřadem, které bude chtít bankovní úředník stoprocentně vidět. Kromě vaší bonity ovšem prozkoumá i registry dlužníků, a pokud zde zjistí nějaké nedokonalosti, půjčku vám z pochopitelných důvodů neschválí. Bude-li vaše finanční minulost i současnost v pořádku, můžete dostat zajímavou nabídku s přísnými a neoblomnými pravidly, jejichž porušení se tvrdě trestá.
Nebankovní půjčky – záchranný kruh
V případě, že vás v bance odmítnou, nevěšte hlavu a oslovte některou ze solidních nebankovních společností. Tyto společnosti nabízejí celou škálu půjčkových produktů, mezi něž patří například rychlá půjčka online, půjčka bez registru nebo půjčka bez dokládání příjmu. Jak již z výše uvedeného vyplývá, nebankovní půjčky jsou určeny i osobám, které mají záznam v registru dlužníků nebo nemohou či nechtějí dokládat svůj příjem. Nutno podotknout, že riziko, které tímto nebankovní společnosti podstupují, se musí pochopitelně někde projevit. Nejčastěji jde tak o úroky, které jsou o něco málo vyšší, než v bankách. Potřebujete-li ovšem rychlou finanční pomoc a v bance vám ji nemohou nabídnout, je sázka na nebankovní půjčky sázkou na jistotu.
To já bych šel jedině do bankovní půjčky, nedávno jsem si jednu takovou srovnával přes https://www.duofinance.cz/bankovni-pujcky a vycházela mi vážně o dost lépe, takže si myslím, že je i výhodnější.
Pingback: Splácení půjček - jak to vlastně probíhá - Ekonomikon