Bankovní vs. nebankovní půjčky – znáte zásadní rozdíly?

Jistě se již každému z vás stalo, že jednou zkrátka nevyšel s výplatou. Celí nedočkaví jste kontrolovali poštovní schránku či bankovní účet a peníze ne a ne dorazit. Když se k tomu všemu ještě přidal nečekaný výdaj většího rozsahu, problém byl na světě. V takovém případě připadá v úvahu půjčka. Drtivá většina všech, kdo půjčku zvažují, míří jako první do banky. Zde na ně ovšem čeká nevrlý bankovní úředník, který je podrobí důkladnému výslechu, na jehož konci je v mnohých případech nemilosrdný ortel a zamítnutí půjčky. Je-li to i váš případ, pak nezoufejte! Řešení totiž existuje a nese název nebankovní půjčka. Pojďme se tedy společně podívat, jaké rozdíly mezi bankovními a nebankovními půjčkami existují.

Bankovní půjčky – (ne)jsou pro každého

Bankovní půjčky jsou obvykle považovány za solidnější a transparentnější. To samozřejmě může a nemusí být pravda. Pokud totiž zvolíte ověřené nebankovní půjčky, nemusíte se bát komplikací ani podvodů. Zamíříte-li do banky, obrňte se trpělivostí. Ideálně si přichystejte také platový výměr nebo poslední daňové přiznání ověřené finančních úřadem, které bude chtít bankovní úředník stoprocentně vidět. Kromě vaší bonity ovšem prozkoumá i registry dlužníků, a pokud zde zjistí nějaké nedokonalosti, půjčku vám z pochopitelných důvodů neschválí. Bude-li vaše finanční minulost i současnost v pořádku, můžete dostat zajímavou nabídku s přísnými a neoblomnými pravidly, jejichž porušení se tvrdě trestá.

Nebankovní půjčky – záchranný kruh

V případě, že vás v bance odmítnou, nevěšte hlavu a oslovte některou ze solidních nebankovních společností. Tyto společnosti nabízejí celou škálu půjčkových produktů, mezi něž patří například rychlá půjčka online, půjčka bez registru nebo půjčka bez dokládání příjmu. Jak již z výše uvedeného vyplývá, nebankovní půjčky jsou určeny i osobám, které mají záznam v registru dlužníků nebo nemohou či nechtějí dokládat svůj příjem. Nutno podotknout, že riziko, které tímto nebankovní společnosti podstupují, se musí pochopitelně někde projevit. Nejčastěji jde tak o úroky, které jsou o něco málo vyšší, než v bankách. Potřebujete-li ovšem rychlou finanční pomoc a v bance vám ji nemohou nabídnout, je sázka na nebankovní půjčky sázkou na jistotu.

2 komentáře: „Bankovní vs. nebankovní půjčky – znáte zásadní rozdíly?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *