Víte, jaké výhody nabízí moderní kotle na tuhá paliva?

Většinou máme vytápění v kotlích spojeno s tvrdou dřinou a jen malým komfortem. Proto dala řada  z nás v minulosti přednost komfortu na úkor co nejnižší ceny. Ovšem dnes už nejsou podobné kompromisy vůbec nutné. Naopak. Moderní kotle si s vytápěním vaší domácnosti poradí téměř samy. Musíte je pouze čas od času zkontrolovat.

A navíc jejich prostřednictvím i výrazně ušetříte. Málokdo to ví, ale kotle na tuhá paliva, vyrobené za pomoci moderních technologií, se mohou pyšnit účinností okolo 90 %. Což znamená, že přesně tolik procent otopu, který do nich vkládáte, se změní na čistou energii, jež bude použita k vyhřátí vašeho domova. Sklep plný uhlí nebo dřeva je tedy dávnou minulostí. Musíte jen dodržet několik důležitých zásad.

Dejte si pozor na to, čím vytápíte

Pokud se rozhodnete topit biomasou v podobě dřevěných špalků, rozhodně nemůžete využít ty, které jste právě pokáceli na zahradě. Naopak, polena musí dobře vyschnout. Jedině s vlhkostí okolo 20 % dokáží v útrobách vašeho kotle na dřevo efektivně pracovat.

A jaká je jejich potřebná délka? V tomto směru se naopak omezovat nemusíte. Parádu uděláte i s půlmetrovými špalky. Takže žádná polínka, s jejichž štípáním byste strávili půlku podzimu. A na co si dát při výběru kotle pozor?

Jak pořídit ten správný kotel

Musí mít především výkonný ventilátor, díky němuž bude ve vnitřních částech kotle panovat vysoká vnitřní teplota, jež zaručí efektivní spálení opravdu celého špalku. Jako vedlejší efekt tohoto jevu vás potěší i minimalizace vzniklého popela. Vyhnete se tak náročnému čištění, jež bylo u starších modelů nutné opakovat třeba každý týden.

A pokud máte v okolí zdroj levného uhlí, pak vsaďte na kombinované kotle. Ušetříte ještě více, protože budete moci topit právě tím palivem, které je aktuálně dostupné za výhodnější cenu. A kde si svého nového pomocníka pro útulný a vyhřátý domov vybrat? Jděte na stránky Agromechanika.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *