Hliník se na stavbách uplatní i na žebřících nebo na lešení

Jde o lehký a odolný materiál, s úspěchem používaný třeba i pro lety do vesmíru. A jaké výhody může přinést vám? Seznamte se s tím, co vám mohou nabídnou kvalitní žebříky či třeba lešení z tohoto stříbřitého kovu.

Hliník si s náročnými konstrukcemi opravdu rozumí

Začněme například u žebříků. Určitě si také pamatujete na ty viklavé dřevěné, u nichž si člověk nemohl být u žádného došlápnutí jistý – zvláště ve chvíli, kdy už měly takříkajíc něco za sebou. Ovšem kovy podléhají degradaci násobně méně – a to zejména v případě, jsou-li opatřeny tou správnou povrchovou úpravou.

A profesionální žebříky ji rozhodně mají. A nezáleží na tom, zda je používáte k mytí oken, ve skladu nebo třeba na stavbě. To však není jediným důvodem jejich odolnosti. Jakékoliv větší rozměry lze složit do kompaktnějšího tvaru. Snadno se tedy přesunují a nehrozí jejich poškození. Jednoduše je uskladníte a k jejich transportu není potřeba žádná velká síla. I ty nejodolnější hliníkové žebříky jsou totiž opravdu lehké a poradí si s nimi opravdu každý.

Nevadí jim pády, změny teploty ani rozmary počasí. A vybrat si je můžete v přesně takové délce, jakou aktuálně potřebujete.

Jaké typy lze poptat aneb poraďte si se správným výběrem

Klasiku samozřejmě představují samostatně stojící žebříky (štafle) nebo žebříky opěrné, vhodné například pro umístnění k vysokým regálům apod. A k mání jsou samozřejmě i univerzální kousky, které uplatníte jak na stavbě, tak později i u sebe doma. Nemusíte tak investovat do více výrobků zároveň.

Když potřebujete kvalitní lešení

Ze stejného důvodu lze pro těžší a náročnější práce doporučit i hliníkové lešení. Můžete ho nechat venku zcela bez jakékoliv ochrany a přesto vám bude skvěle sloužit dlouhá léta. Je lehké, snadno se s ním manipuluje a přitom vám poskytne jistotu maximálně bezpečného pohybu. A kde si vybrat vhodný model? Jděte na swstauchman.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *