Aktuální trend v oblasti depilace – cukrová pasta

Moderní doba diktuje tělo zcela zbavené chloupků, zejména pak u žen. Sametově hebká pokožka je základem zdravého a perfektního vzhledu. Tím spíš hledají lidé možnosti, jak se co nejrychleji a nejefektivněji zbavit nadbytečných chloupků na svém těle. Jedním z takových moderních způsobů je fenomén poslední doby a to cukrová pasta.

Cukrová pasta je čistě přírodní produkt, který tak lépe snáší i citlivá lidská pokožka. V obecném pojetí jde o dost podobný produkt, jako je vosk, ale aplikace a celková péče je mnohem šetrnější, než klasický vosk. Základní rozdíl, alespoň co se použití týče, je v tom, že vosk se strhává proti růstu chloupků, oproti tomu cukrová pasta ve směru růstu. Tím pádem je depilace daleko méně bolestivá a šetrnější k pokožce.

Výhody aplikace cukrové pasty

Základní výhodu použití cukrové pasty na depilaci chloupků je v tom, že je odstraňuje i s kořínky a tak zanechává pokožku dlouhodobě, až několik týdnů sametově hladkou. Navíc dále chloupky sice rostou, ale jsou o dost slabší, tím i méně viditelnější a pro výsledný efekt tedy velice příznivé. Ideální volba na léto, ale i během celého roku. Není tak nutné neustále kupovat jednorázové holicí strojky, žiletky, gely na holení a pokožku tak také často tímto způsobem dráždit. Naopak. Cukrová pasta vás této povinnosti zbaví.

Nevýhody použití cukrové pasty

Velkou nevýhodou tohoto způsobu depilace je to, že chloupky musí mít alespoň čtyři až pět milimetrů, jinak bude těžké je odstranit. To znamená, že si musíte najít dobu, kdy vám asi tak tři týdny nebude vadit se neholit a poté bezpečně ošetření cukrovou pastou aplikovat. Jsou i lidé, kteří tvrdí, že je celková procedura drahá, ale pokud si uvědomíte, kolik utrácíte za celý proces holení a kolik vás to stojí času, je rozhodně lepší varianta právě cukrová pasta.

Cukrová pasta se dá použít i doma, ale jestliže toužíte po opravdu dokonalém efektu, raději navštivte odborný salon, kde mají zkušenosti a provedou vám dokonalou depilaci všude, kde si budete přát. Vyhnete se tak i případným komplikacím.

Čím dál častěji i muži

Více depilaci cukrovou pastou vyhledávají ženy, ale i muži nejsou pozadu (a nejde jen o gaye). Dnešní muži si velice často odstraňují chloupky v podpaží i na intimních místech, nebo třeba zádech, někteří i na hrudi. V takových případech je cukrová pasta ideálním řešením a není se za co stydět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *