Bytový textil: Proč je tak důležitý a co by nemělo v interiéru chybět?

Často opomíjenou součástí interiéru je nepochybně bytový textil, bez kterého se ve většině případů neobejdete. I tento prvek si však zaslouží přitažlivý design, díky čemuž bude váš dům či byt působit mnohem uceleněji, a hlavně útulněji. Jaký bytový textil by zaručeně neměl chybět ve vašem interiéru? Pojďme se na to mrknout.

Bytový textil vybírejte opravdu pečlivě

Pokud rekonstruujete, nebo se jen rozhodnete změnit design svého interiéru, určitě byste měli dbát i na bytový textil. I když by se to nemuselo na první pohled zdát, textilní prvky, jako jsou deky, polštářky, povlečení či dokonce záclony mají velký vliv na celkový vzhled interiéru, a to bez ohledu na to, kolik investujete do designového nábytku či různých doplňků.

Právě proto není od věci věnovat alespoň chvíli výběru bytového textilu, který by měl být v první řadě kvalitní. Určitě nemá smysl platit za textil, který se v průběhu pár měsíců poničí, nebo bude zcela nefunkční již od úplného začátku. Největším oříškem jsou již klasicky právě záclony, jejichž výběr a následná instalace dělá problém téměř každému. Vhodnou alternativou jsou hotové záclony, které nemusíte jakkoliv upravovat – stačí je pouze pověsit a máte hotovo.

Menší extravagance nemusí být vždy na škodu

Při navrhování interiéru většina lidí zapomíná i na závěsy, které slouží nejen jako skvělý designový prvek, ale mají velké výhody i po funkční stránce. Využít je tak můžete během noci, kdy sousedi nemohou nahlížet do vašich oken, ale i v průběhu dne jako ochranu před dotěrnými slunečními paprsky. Pokud se nebojíte trošku experimentovat, můžete si pořídit i hotové voálové záclony. Ty se hodí zejména do otevřených a větších prostor, díky čemuž na vás bude samotný interiér působit mnohem útulněji a sofistikovaněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *