CNC soustruhy a jejich výhody – poznejte je všechny

Potřebujete vyrábět větší množství zboží, ale zároveň nechcete cílit na nižší kvalitu? Pokud zavedete do své výroby automatizaci, pak už nemusíte. Díky CNC vybavení může jít obojí ruku v ruce.

Pod touto známou zkratkou se totiž neskrývá nic jiného než computerized numerical control, jinými slovy počítačové číslicové řízení. O vše se tedy postará počítač, vy mu jen zadáte ty správné příkazy.

Vpusťte CNC k sobě do výroby

Nezáleží na tom, jaký typ opracování potřebujete. CNC stroje bez potíží nahradí prakticky cokoliv. K mání je tak automatická fréza, vrták či třeba soustruh na kov. Stačí si jen vybrat.  A mnohé kousky si navíc poradí i s více než jedním materiálem.

To jediné, co musíte pro dokonalý vzhled svých výrobků udělat, je správné naprogramování vašeho automatického pomocníka. Jakmile však zadáte do systému ty správné příkazy, máte vyhráno. CNC soustruh (i jeho další bratříčci) totiž dokáže pracovat zcela sám – jen s občasným dohledem nad zhotovovanými výrobky.

Školení operátorů je velmi jednoduché

A co by vlastně měla umět samotná obsluha pro CNC stroje? Vlastně skoro nic. Musí především dobře znát svoje vybavení – vědět, kam a jak zadávat příkazy. Na jejich napsání už klidně můžete najmout odborníky. Zaměstnanci u CNC budou mít rovněž za úkol vkládání a upínání materiálů a v případě nutnosti mohou zasáhnout například i do náklonu stroje a samozřejmě i do celého obráběcího procesu. Čas od času se totiž něco může přece jen pokazit.

Bezpečí pro vaše zaměstnance

A nesmíme zapomenout ani na to, že se všechny nebezpečné procesy budou díky CNC odehrávat zcela mimo ruce vašich operátorů. Při jakémkoliv problému lze stroj zastavit a doladit. Vyhnete se tak možným úrazům a pracovní neschopnosti.

Nezanedbatelná je také úspora nákladů. CNC stroje totiž umí využívat i surové materiály, minimalizují odpad a nabízejí prakticky dokonalé výrobky. Více se dozvíte na stránkách Dahon.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *