Co vám prozradí registr dlužníků? A kdy ho využijete?

V registrech dlužníků je celá řada informací, která o člověku prozradí, jestli je schopen splácet své závazky, nebo nikoliv. Samozřejmě, někteří jedinci mají jen jeden záznam nedopatřením, ovšem jiní jsou chroničtí dlužníci. Výpis z registru vám poslouží v případě, že chcete pronajmout svůj byt, zaměstnat nějakého pracovníka, případně spolupracovat s obchodním partnerem.

Otázkou tedy zůstává, jak vám registr dlužníků poskytne to, co potřebujete. Prostřednictvím internetu si můžete požádat o výpis. Stačí vyplnit jméno, příjmení a datum narození, případně rodné číslo. V případě, že si chcete zjistit informace o právnické osobě, potřebujete znát IČ.

Registry dlužníků v České republice

Existuje hned několik druhů registrů dlužníků, do nichž se může fyzická i právnická osoba dostat. Jedná se o bankovní registr klientských informací (BRKI), nebankovní registr klientských informací (NRKI) se záznamy od nebankovních i leasingových společností, SOLUS a centrální registr úvěrů (CRU).

Všechny uvedené registry sledují platební morálku každého, kdo si vezme nějaký úvěrový produkt. Stejně tak záznamy do registru poskytují operátoři.

Kdy využijete registr dlužníků?

Prvně si zjistěte, jestli nemáte záznam v registru dlužníků vy. Poté službu využijete při pronajímání bytu či domu. Přece jen, nechcete mít ubytovaného ve své nemovitosti dlužníka, který vám po čase přestane platit nájem. Dále pak si můžete zjistit informace o potenciálním zaměstnanci, případně obchodním partnerovi. I v byznysu je žádoucí, aby byla schopna druhá strana platit své závazky.

Zadáte informace do formuláře, zaplatíte poplatek (na stránkách RegistrDluzniku.cz částku 218 korun bez DPH) a vyčkáte pár sekund na výsledek. Velkou výhodou je, že se nemusíte nikam registrovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *