I ploché střechy mají co nabídnout. Jaké jsou jejich výhody a co vše je třeba k jejich realizaci?

V posledních letech se postupně mění trendy v bydlení, což je možné vidět i na samotných stavbách. Ve velkém jsou tak stavěny domy s plochými střechami, které s sebou nepochybně přináší i spoustu výhod. Každopádně je však potřeba počítat s tím, že jejich realizace se od klasických střech liší, a tudíž je možné, že investice do nich může být někdy i podstatně vyšší.

Vyšší investice do střechy se vám v průběhu let vrátí

Ploché střechy jsou známé zejména pro své výhody v podobě snadné údržby, přímého přístupu ke střeše a také lepšímu zateplení domu. Pro to je však nutné něco udělat, což se odráží i na samotné ceně ploché střechy, která může být v některých případech i podstatně vyšší. Největší položkou je zejména  izolace plochých střech, bez které se plochou střechu vůbec nevyplatí realizovat.

Ploché střechy jsou totiž velmi náchylné k zatékání, což může vést i k narušení stavby a dalším zbytečným opravám. S kvalitní izolací však takovým nepříjemnostem můžete snadno předcházet. To samé platí i o zateplení plochých střech, se kterým můžete ročně ušetřit i tisíce korun. Při její správné instalaci totiž nedochází k takovým tepelným ztrátám, což vede i ke snížení spotřeby při vytápění.

Pro realizaci je vždy lepší zvolit ověřenou firmu

Pokud se rozhodnete, že je plochá střecha pro vás tím pravým, určitě byste si pro její realizaci měli vyhledat odbornou a ověřenou firmu. Jedině tak se můžete vyhnout případným nepříjemnostem, a navíc můžete ušetřit i na nákladech, jelikož vám většina firem nabídne nejen realizaci střechy, ale i její izolaci a zateplení. Mezi odborníky v tomto odvětví se řadí i česká firma Ekisys, která provádí nejen zateplení a izolace střech, ale i další služby včetně zateplování fasád, izolace proti radonu a ostatní stavební úpravy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *