Jak na luxus v ložnici? Možností je hned několik

Chcete si dopřát plnohodnotný a posilující spánek v těch nejlepších kulisách? Jako první se při zařizování ložnice obvykle zaměřujeme na postel  a matraci. Ovšem opomínat bychom neměli ani takové drobnosti, jako je například povlečení.

Vždyť i to, zda se v noci nadměrně potíme nebo zda se náhodou nechvějeme zimou, může ke zvýšení (či snížení) spánkového komfortu velkou měrou přispět. Nevěříte? Přesvědčíme vás o tom.

Sázka na luxus se vyplatí – a nemusí být drahá

Co se vám vybaví, když se řekne luxusní povlečení? Damašek, brokát nebo třeba hedvábí? Ale vůbec ne. Značný luxus si dopřejeme i ve chvíli, kdy vsadíme na jednoduše přírodní materiály. Není to taková samozřejmost, jak by se mohlo zdát. Bavlnu totiž na našem trhu stále častěji nahrazují „uměliny“ s nižší cenou, ovšem také mnohem horšími vlastnostmi.

A přitom je bavlněné povlečení stále osvědčenou klasikou, přívětivou k pokožce a příjemnou na dotek. A vůbec nemusí vypadat jako ze skříně od babičky. Moderní technologie tisku nebo povrchové úpravy dokáží doslova zázraky. Syté barvy se neoperou ani nerozpijí a vy si tak můžete vykouzlit ložnici jako z reklamního katalogu jen za cenu minimálních nákladů.

Nejoblíbenější podobou bavlny je satén  a krep

Krep asi nemusíme dlouho představovat. Jeho charakteristický pomačkaný vzhled dělal radost už našim babičkám. To však nic nemění na tom, že jde stále o 100 % bavlnu, ovšem s minimálními nároky na údržbu. Nemusí se žehlit (dokonce ani nesmí) a přitom stále vypadá skvěle.

Velmi oblíbené je také saténové povlečení, ale musí být opět vyrobeno z bavlny. Jen takový satén totiž v létě chladí a v zimě hřeje, nikde se nezatrhává ani neklouže a přitom nabízí opravdu unikátní texturu a přívětivé poležení.

Chcete si do své ložnice vybrat to nejlepší za skvělé ceny? Navštivte e-shop povleceni-acko.cz s bohatě zásobenými kategoriemi. Vyberete si tu nejenom povlečení, ale také prostěradla, deky, polštáře apod.

Jeden myslel na “Jak na luxus v ložnici? Možností je hned několik

  • 28.4.2021 (22:40)
    Trvalý odkaz

    Díky za článek 🙂 Podle mě teda dělá hodně nejen ložní prádlo, ale taky správná volba nábytku. My jsme ložnici zařizovali postupně, takže jsme šli do bílé barvy, které se dá snadno sladit i kousky, které nejsou z jedné sady. Vše jsme prakticky uzavřeli komodou do ložnice, kterou jsme si objednali z https://www.atan.cz/univerzalni-komody 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *