Jen pravidelný servis výtahů vám nabídne skutečnou záruku bezpečnosti

Chcete se v těchto mechanických pomocnících cítit maximálně v bezpečí? Nezáleží na tom, jestli přepravují osoby nebo náklad. Pokud nemají ten správný servis, mohou se snadno stát smrtící pastí pro všechny zúčastněné. A jak by takový servis měl vypadat?

Ideálně tak, že jeho výsledkem budou vždy prakticky bezporuchové výtahy. A zajistit ho musíte vy jako provozovatel. Nečekejte, že k vám firma, která výtahy nainstalovala, bude pravidelně chodit „jen tak“ na obchůzky. Naopak, vše je potřeba řádně objednat i zaplatit. Vyplatí se vám to ovšem v mnoha ohledech.

Jako provozovatel výtahu musíte zajistit hned čtyři pravidelné činnosti

Na vše se samozřejmě vztahuje platná forma ČSN, která hovoří o :

  • Odborných prohlídkách,
  • provozních prohlídkách,
  • odborných zkouškách
  • a inspekčních prohlídkách.

Odborná prohlídka se postará o vyzkoušení  a prověření všech funkčních prvků a posoudí celkový stav výtahu jako takový. Musí být zajištěna odborným pracovníkem servisu a řídí se normou ČSN 27 4002.

Stejně pravidelně je nutné absolvovat i odbornou zkoušku. Ta ověří, zda je výtah způsobilý k dalšímu provozu. Prověřuje také vaše výtahy v potenciálně nebezpečných situacích. Nic zkrátka nenechává náhodě. Zcela samostatně pak stojí údržba, jež se stará o promazávání, čistění i opravování všech nezbytných částí.

Jak poznat kvalitní servis pro vaše zařízení

Tak především by měl být váš servis výtahů vždy dobře dostupný. Nezáleží na tom, zda dojde k poruše v noci nebo třeba ve svátek. Četa opravářů se vždy musí dostavit co nejrychleji. A to zejména ve chvíli, kdy je na pracovišti nebo v obytném domě výtah pouze jeden. Nefunkční výtah totiž může mnohým osobám zcela znemožnit přístup do vyšších pater budovy a zodpovědnost ponesete vždy vy jako provozovatel. A na vás se také snese případná kritika. A kde si vše potřebné zajistit? Samozřejmě u specialistů na vytahy-silesia.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *