Jak probíhá likvidace firmy a co je k tomu třeba?

Možná i vy máte ve svých rukou společnost nebo firmu, jíž se příliš nedaří. Není třeba zoufat, statistiky jsou v tomhle ohledu neúprosné. Jen málo firem totiž přežije prvních pět let života.

Bylo by však krátkozraké nechat váš majetek jen tak odložený. I když společnost nevydělává a není aktivní, stejně se k ní váží zákonné povinnosti, které je třeba dodržet. A právě tady pro váš větší klid nastupuje nezbytný proces likvidace společností.

Právnické kličky nechte na odbornících

Aby vše proběhlo přesně tak, jak má, neobejde se celá akce bez kvalitně připravených podkladů. Úkonů, které je třeba provést, je totiž skutečně mnoho. Podívejte se na to, jak takový průběh likvidace vypadá.

1) Důkladné seznámení s aktuálním stavem vaší společnosti.

2) Návrh postupu likvidace.

3) Podepsání nezbytné dokumentace.

4) Uhrazení poplatku, který zákon za likvidaci firmy ukládá.

5) Zahájení likvidace (vše může odstartovat do 24 hodin od svolání valné hromady).

6) Řešení případných pohledávek.

7) Zpeněžení veškerého zbývajícího majetku.

8) Závěrečná zpráva, hodnotící průběh likvidace.

9) Nesmí chybět ani účetní uzávěrka.

10) Kompletní vymazání společnosti z obchodního rejstříku.

Ježí se vám z toho všeho vlasy na hlavě? Není vůbec třeba se bát. Na našem trhu totiž existují společnosti, pro které je likvidace firem denním chlebem. Všechny potřebné postupy a procedury tak mají doslova v malíčku a vy dostanete záruku, že opravdu nic nebude opomenuto.

Když nechcete být součástí procesu likvidace…

A myslí i na případy, kdy se majitel tohoto administrativního kolečka jednoduše účastnit nechce. V takovém případě je totiž možné firmu okamžitě přepsat. A jaká je cena celého procesu? Vše záleží na mnoha faktorech. Pokud si však zvolíte experty ze stránek sidlofirmypraha5.cz, bude základní cena začínat na 15 000 Kč. Využít můžete i konzultací zdarma a dalších služeb (zejména právnických).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *