Není krabice, jako krabice

Krabice, sáčky, papírové tašky a další obalové materiály bere mnoho z nás jako samozřejmost. Krabice sem, karton tam. Většinou nás více zajímá, co je obsahem dané krabice, než skutečnost, že bez kvalitního obalového materiálu by se k nám tento obsah třeba vůbec nemusel dostat. A právě obalové materiály, na jejichž výrobu se už více, než 16 let zaměřuje Tiskárna Bardějov, budou ústředním tématem tohoto článku. Kde se vlastně papírové krabice z vlnité lepenky vzaly a čím nám dennodenně usnadňují život? To se dozvíte na následujících řádcích.

Kde se vzala, tu se vzala lepenka

Víte, že krabice z vlnité lepenky za sebou mají už více, než 150 letou historii? Kdo by to o tomto – na první pohled bezvýznamném artiklu řekl, že ano? Předchůdcem klasické krabice z lepenky byl hrubý vlnitý papír, který si v Anglii nechali patentovat již v roce 1856. Ovšem tento hrubý papír nesloužil jako obalový materiál, nýbrž jako výplň pánských cylindrů. Nápad na papír doplněný vlnitou lepenkou, který by mohl být skvělou ochrannou pomůckou, se zrodil v roce 1871 v hlavě jistého Američana A. L. Jonese. Jeho nápad se rychle rozšířil a stal se velmi oblíbeným po celém světě.

Hlavní přednosti vlnité lepenky

Krabice z tohoto materiálu vynikají svou značnou pevností, stejně jako lehkostí a snadnou mobilitou. Zároveň také důkladně chrání obalený produkt, se kterým je možno různě manipulovat a převážet jej na delší vzdálenosti. Zároveň tento obalový materiál není nikterak náročný na výrobu a představuje ekologickou variantu, která nezatěžuje životní prostředí.

Množství obalových materiálů i zajímavých informací

Pokud vás informace o vlnité lepence zaujaly a chcete se o tomto druhu obalového materiálu dozvědět více nebo jednoduše sháníte levný obalový materiál té nejvyšší kvality, navštivte tuto stránku, jejíž součástí je mnoho zajímavostí ze světa obalů a polygrafie.

Jeden myslel na “Není krabice, jako krabice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *