Jak školit řidiče referenty? Přece online!

Online vzdělávání je dnes naprostou samozřejmostí. Z domova můžete vystudovat celou vysokou školu. Postupně se princip získávání informací na dálku dostává také do firemního prostředí. Školení už se nerealizují fyzicky, nýbrž přes počítač. Pro všechny zúčastněné strany je to jednodušší.

Pozvat školitele, uvolnit všechny zaměstnance na jedno dopoledne a nahnat je do jedné místnosti. Tohle už se dnes nedělá. Místo toho existují LMS platformy pro online školení, které za vás hlídají data nutného opakování nebo udržují důkazní materiál o tom, že zaměstnanci školení prodělali.

Teorie versus praxe

Online je možné získat teoretické znalosti. Společnost PREVENT provozuje e-learning platformy INSTRUCTOR a EDUNIO, na kterých je možné absolvovat spoustu kurzů. INSTRUCTOR je vhodný pro menší firmy, je vhodný pro školení BOZP a PO. A to komplexně, nabízí i správu dokumentace a funguje i jako koordinátor BOZP. Firma totiž ke svým online školením poskytuje i doplňkové služby.

Někdy není možné vše realizovat formou online školení. Třeba takový kurz první pomoci je v teoretické rovině hezký, avšak umělé dýchání z úst do úst je prostě třeba nacvičit fyzicky. V tomto případě se tedy uplatňuje tzv. blended learning. Zaměstnanci mohou nejdříve nastudovat teorii online a pak už se účastní jen kratšího praktického kurzu.

Hravé školení řidičů referentů online

Online formou lze vyřešit i školení řidičů referentů, tedy zaměstnanců, již v práci řídí motorové vozidlo, ale nemají tuto činnost sjednanou jako druh práce. Neměli byste ho podceňovat, protože motorová vozidla jsou častou příčinou vážných i smrtelných pracovních úrazů. Přitom stačí tak málo – posadit zaměstnance k počítači a nechat je absolvovat kurz.

Profesní školení řidičů zaměstnance seznámí s novinkami v silničních pravidel, vysvětlí jim problematická pravidla, upozorní na časté chyby, představí postupy pro krizové situace, ale také je vychovává k úsporné jízdě a naučí je jezdit bezpečně, defenzivně. To všechno zábavnou formou se spoustou interakce. Nejde tedy jen o nudný kurz, kdy by zaměstnanci seděli před počítačem a četli dlouhé texty.

Vychytané online školení

Společnost PREVENT nabízí své online kurzy s certifikátem, zaměstnanci tedy získají důkaz o absolvování kurzu. Kurzy jsou pravidelně aktualizovány, aby vždy odpovídaly aktuální legislativě.

Jelikož společnost provozuje online aplikaci pro zákonná školení již více než 15 let, celá platforma je vychytaná. Nemusíte řešit žádné technické problémy, ovládání je intuitivní. A kdyby se přece jen objevil nějaký problém, stačí se zeptat. Lektor je k dispozici online prakticky nonstop, účastníci školení se tedy mohou na cokoliv zeptat, a to i mimo termín školení. Nejde tedy pouze o online školení, získáváte podporu od reálného člověka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *