Jak správně vybavit prodejnu, která bude prosperovat?

Při rozjezdu nové pobočky či podnikání je nutné se zaměřit nejen na váš plán a strategii, kterou budete prosazovat, ale i na to, jak svoji prodejnu vybavíte. Ta je pro vás klíčová, a to hlavně v případě, kdy chcete většinu prodejů provádět na přímo, a ne skrze e-shop.

Zaujměte zákazníka

Aby vaše prodejna mohla prosperovat, musíte nejprve zaujmout zákazníky, kteří v ní budou nakupovat. Na to však máte pouhých pár vteřin, a proto je nutné využít všech dostupných prostředků. V první řadě byste měli řešit samotný vzhled prodejny. Skvělou volbou je světelná reklama, která vás odliší od vaší konkurence a zákazníky zaujme už z dálky.

Budete tak mít několikanásobně vyšší šanci, že si zákazníci vyberou zrovna váš obchod. Pokud je to možné, zkuste se zaměřit i na fasádu, která by měla být čistá a přirozená. Vyhněte se tedy různým reklamám či bannerům, které mohou působit kýčovitě. V neposlední řadě je důležitá i výloha, která nesmí být přeplácaná a měla by vás prezentovat v tom nejlepším světle.

Dbejte na přehlednost

Pokud mají zákazníci chtít vaši prodejnu pravidelně navštěvovat, měli byste se snažit jim jejich pobyt uvnitř zpříjemnit. Hlavní je přehlednost, díky které budou schopni najít všechno potřebné zboží. V souvislosti s tím by měly být jednotlivé regály řazeny tak, aby se zákazníci dokázali v prodejně jednoduše orientovat a nebloudili.

Pro lepší přehlednost můžete přidat nad jednotlivé sekce označení nebo je například rozlišit barvami. V ruku v ruce s tím jde i identifikace zboží, která je důležitá nejen pro vás, ale i pro samotné zákazníky. Malé prodejny si vystačí s pouhým označením ceny na obalu zboží. Naopak pro velké prodejny bude vhodnější a zároveň jednoduší identifikaci řešit cenovkami umístěnými na regálech a   čárovými kódy.

Pokladní systém vybírejte pečlivě

Při zařizování prodejny je nutné hned od samého začátku přemýšlet nad tím, jaký pokladní systém budete využívat. Tím nejdůležitějším kritériem je nepochybně jeho spolehlivost, se kterou si můžete být jisti, že vás nikdy nenechá na holičkách.

Jeho výběr se pak odvíjí od velikosti prodejny a její vytíženosti během dne. Přenosné pokladny či tablety jsou vhodné do menších provozoven, ve kterých oceníte především flexibilitu. Naopak multifunkční pokladny, které zvládnou najednou markování či vážení zboží, vám budou skvělými pomocníky v rušnějších provozech.

Kvalitní skladovací prostory jsou základ

Ať už se zaměřujete na prodej jakéhokoli zboží bez kvalitních skladovacích prostor se neobejdete. Vaším největším nepřítelem bude především vlhkost, která má špatný vliv téměř na všechny druhy materiálů. V mnohem složitější situaci jsou prodejci potravin, kteří musí dodržovat přísné hygienické standardy. I v tomto případě budete muset řešit úložné prostory, a to v podobě regálů či chladících boxů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *