Postýlka pro miminko: Co by v ní nemělo v žádném případě chybět?

Narození miminka je velká událost, na kterou se nastávající rodiče připravují několik měsíců dopředu. Během tohoto období je nutné pořídit alespoň základní výbavu, do které samozřejmě spadá i postýlka pro miminko. Co by v ní nemělo chybět?

Pohodlná matrace je základ

Při zařizování postýlky pro vaše miminko byste si měli dát pořádně záležet na výběru matrace, která by měla být především kvalitní. První měsíce života jsou totiž pro vývoj dítěte klíčové, a to jak po psychické, tak i fyzické stránce. Právě proto je nutné se ujistit, že při odpočinku bude mít miminko maximální komfort.

Nejdůležitějším kritériem je především prodyšnost matrace, díky čemuž se v ní nebudou usazovat nečistoty a roztoči. Pokud si nevíte rady s jejím výběrem, zkuste obchod ready4kids.cz, kde nabízí širokou nabídku matrací té nejvyšší kvality. K matraci si můžete pořídit například i nepromokavou podložku či bavlněný potah pro lepší údržbu.

Peřinka a polštářek ano, nebo ne?

Mezi rodiči se již delší dobou vedou spory, zda je vhodné miminku do postýlky pořizovat peřinku a polštářek. Podle posledních zjištění, byste si měli s jejich nákupem chvíli počkat. U novorozenců je největší hrozbou udušení, které může být způsobeno například peřinkou nebo plyšákem. Namísto toho raději investujte do kvalitní postýlky či již zmíněné matrace.

Nezapomeňte na mantinely

V případě, že jste postýlku umístili na místo, kde je průvan, můžete svému miminku pořídit mantinel. Ten je však možné využít i jako designový prvek, se kterým ozvláštníte dětský pokojíček. Pokud chcete vsadit na modernější variantu určitě si pořiďte mantinely do postýlky ve tvaru copu. Ty můžete buď použít jako ochranu pro vaše děťátko před chladem, nebo jako skvělou ozdobu na novou postýlku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *