Intimní hygiena

Péče o zevnějšek je dnes pro ženu velmi důležitá, stejně jako péče o její intimní partie. Intimní hygiena patří mezi nezbytné a důležité součásti každodenní očisty těla. Ovlivňuje zdraví, tělesnou pohodu i oblast sexuálního života. Přehnaná péče ale škodí. Jako u všeho platí i zde: všeho s mírou.

Příliš časté mytí mění pH. Intimní oblast má své vlastní ochranné mechanismy, kterými je chráněna. Mikroorganismy jsou ve vzájemné rovnováze a kyselé pH mikroflóru udržuje, intimní partie mají svou přirozenou obranyschopnost. Nutné je zachovat správné pH prostředí a vlhkost, aby se neobjevovaly záněty nebo vaginální mykózy. Omezte používání intimních vlčených ubrousků, které ovlivňují pH, podobně i slipové vložky, především parfémované, pokud se bez nich neobejdete, upřednostňujte prodyšné, aby intimní partie mohly dýchat. Vyvarujte se těsných kalhot i prádla ze syntetických materiálů, lépe uděláte nošením kalhotek ze 100% bavlny. Pravděpodobnost vzniku infekce zvyšují také tanga či punčochové kalhoty. Upravte jídelníček, zařaďte hodně zeleniny, mléčných produktů s obsahem prospěšných bakterií (Lactobacilus), celozrnného pečiva, naopak snižte konzumaci cukrů a bílé mouky, které narušují přirozenou mikroflóru organismu.

Důležité je používat přípravky, které nedráždí pokožku – běžná mýdla a gely jsou parfémované a zásadité, mohou tak narušit rovnováhu mikroflóry a snadněji tak vzniknou záněty a plísně.  Používejte přípravky s neutrálním nebo lehce kyselým pH. Opatrnost je nutná při depilaci intimních partií, pokožku důkladně opláchněte čistou vlažnou vodou. Pozor si dejte i na silné prací prášky, obzvlášť pokud perete spodní prádlo. Zvýšenou péči věnujte v období menstruace, dbejte na pravidelné vyměňování vložek a tamponů.

Naštěstí dnes existuje řada přípravků, které jsou speciálně určeny pro intimní oblasti ženy a pomáhají obnovit původní rovnováhu.

Správná intimní hygiena nespočívá v četnosti mytí, ale v používání vhodných mýdel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *