Správné hokejové vybavení může vylepšit vaše šance na úspěch

A nezáleží na tom, v jaké věkové kategorii hrajete. Pokud máte doma například malé dítě, které se právě pro tento lední sport nadchlo, dost možná se ptáte, kolik to všechno bude stát. Jestliže se obrátíte na  trenéra, může vás zahltit až nereálnými požadavky. A přitom existují i standardy kvality, odpovídající hobby úrovni toho sportu.

Rozhodně tedy není třeba pořizovat na počátku hokejové vybavení za desítky tisíc korun. Naopak. Dnes není problém vybrat tu správnou kvalitu za odpovídající cenu. Teprve ve chvíli, kdy se pro  vás honba za pukem stane skutečně srdeční záležitostí, můžete vsadit i na profi vybavení. Ano, tak jednoduché to je.

Jak si vybrat ty správné brusle

Jde o vybavení, které bude doslova alfou i omegou vaší hry. Nejsou-li kvalitní, pak vám nepomůže ani luxusně vyvážená hokejka či maximálně odlehčené chrániče. U dětí je doporučeno, aby se na led poprvé postavily už v pěti letech. Většinou si všechny základní potřebné dovednosti zvládnou osvojit za několik týdnů, ovšem připravte se na to, že jim složitější obraty mohou trvat i rok. Obrňte se tedy trpělivostí  a pochopením – a připravte jim ty správné lední brusle.

A sobě také, pokud se do těchto zamrzlých vod hodláte vrhnout rovněž. S plastovými bruslemi z běžných obchodů se můžete spokojit snad jen ve chvíli, kdy na led zamíříte jen párkrát do roka. Ovšem rychlé akce vyžadují něco lepšího – odlehčené kompozitní materiály, které dbají o to, aby se noha příliš rychle neunavila a tím vám poskytují onen potřebný drive.

Nenechte se ovlivňovat svým vybavením

A pamatujte i na to, že ty správné sportovní pomůcky by vás neměly v žádném případě omezovat. Musí se stát vaší druhou kůží nebo prodlouženou rukou. I proto jsou na trhu k mání i takové specialitky jako třeba brankářské brusle, umožňující rychlou reakci i v těch nejvypjatějších situacích. Chcete si vybrat vybavení přímo na míru? Jděte na Filiphockey.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *