Interiér v ložnici aneb Proužky pro lepší spaní!

Interiér se dá zařídit různými způsoby a technikami. Jedna z žádaných možností je použití konkrétního vzoru. Dnes se zaměříme na pruhy a proužky. Co se s nimi dá v ložnici vymyslet?

Pomocí proužků na stěnách, nábytku nebo textiliích můžete velice jednoduše přinést do své ložnice pohodu a také humor. Vtipné oživení však není největším kladem proužkovaného interiéru. Dle starobylého učení Feng Shui jsou pruhy ideální k načerpání nové energie během odpočinku a vybudování celkové vnitřní harmonie.

Aby pruhy fungovaly tak, jak mají, je třeba volit určité barevné kombinace.

Až budete nakupovat nejen nová levná prostěradla, pak se držte následujícího ladění.

Feng Shui doporučuje kombinaci šedé a bílé barvy pro harmonii a postelově modrou či zelenou doplněnou o bílou pro vytvoření příjemné a klidné atmosféry.

Kde všude lze s proužky čarovat?

Ponurý vzhled ložnice lehce odstraníte proužky na povlečení flanel. V případě, že se obáváte razantní změny, pak je třeba volit jemnější pastelové barvy a menších plochách.

Nejste si novou změnou interiéru jistí? Namísto pruhovaných tapet, kupte levné krepové povlečení v pruhovaném vzhledu.

Elegantní kombinace pruhů a dřeva

Světle modré, šedé nebo hnědé pruhy vypadají stylově především v kombinaci s dřevěným materiálem. Máte-li v ložnici dřevěný nábytek, trámy nebo dřevěnou podlahu o nákupu pruhovaných záclon, povlečení nebo polštářků dlouho nepřemýšlejte!

Celkový vizuální efekt ještě podtrhnete květinovou výzdobou.

Správně použitý pruhovaný dekor pozvedne každou ložnici a vytvoří uklidňující, příjemnou a harmonickou atmosféru. Dle Feng Shui navíc černé, bílé a šedé pruhy upevňují vztahy, svislé proužky zas napomáhají lepšímu usínání.

Chcete zlepšit svůj spánek? Pak víte, co dělat!

4 komentáře: „Interiér v ložnici aneb Proužky pro lepší spaní!

 • 28.2.2020 (5:59)
  Trvalý odkaz

  Já nedám na proužky dopustit. Mám je snad všude, kam se člověk podívá. Námořnický styl je prostě něco pro mě. Chybělo mi už akorát povlečení, které už ale také mám. Našla jsem ho na https://ceskeluzkoviny.cz/ a je naprosto skvělé. Předčilo mé očekávání a do ložnice nám krásně zapadlo.

  Reagovat
 • 3.8.2020 (20:44)
  Trvalý odkaz

  Já si myslím, že na spánek má vliv celkové zařízení ložnice, nejen použité barvy a vzory. Právě proto jsem si při zařizování naší ložnice raději nechala poradit od bytové architektky https://hlaskova-design.cz/ Myslím si, že to byla dobrá volba, protože moje ložnice není zrovna velká a já sama jsem tam měla docela velký problém s uspořádáním nábytku. Paní architektce se to ale podařilo velmi chytře a hlavně prakticky vyřešit.

  Reagovat
 • 8.9.2020 (23:17)
  Trvalý odkaz

  Zrovna v ložnici je určitě dobré mít vyladěný každý detail, protože jak píše Valerie, zařízení ložnice má určitě vliv na kvalitu spánku. Dobré je myslet například i na správně zvolené osvětlení. To by mělo vydávat co nejméně modrého světla. Právě v tomto ohledu jsou naprosto skvělé takové ty solné lampy. Já mám jednu tady odtud https://www.magieprirody.cz/solne-lampy/ a ta je do ložnice přímo ideální, protože světlo z ní je tak akorát tlumené a má příjemnou barvu.

  Reagovat
 • 25.11.2020 (10:48)
  Trvalý odkaz

  Je pravda, že mám proužkované povlečení ve své ložnici asi ze všeho nejradši – také mám několik proužkovaných setů z webových stránek https://www.kvalitex.cz/povleceni/ a nemůžu si vynachválit kvalitu provedení jejich výrobků – vřele tedy doporučuji 😉

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *