Kouřovod: Co je to a proč byste neměli podcenit jeho výběr?

Pokud máte v plánu pořídit si nová kamna, určitě se nevyhnete koupi kouřovodu, bez kterého by je nebylo možné používat. Aby vám však sloužily tak jak mají a vy se nemuseli v budoucnu zabývat zbytečnými opravami či výměnou některých částí, určitě byste neměli jeho výběr zanedbat.

Nejdůležitější částí kamen je kouřovod

Nákup kamen nekončí pouze jejich pořízením – naopak se budete muset připravit i na koupi dalšího příslušenství, díky kterému je budete schopni zprovoznit. Nejdůležitější částí kamen je bezpochyby kouřovod, bez kterého by nebylo možné v kamnech vůbec zatopit.

Jeho úkolem je ve zkratce odvod spalin z vašeho domu skrze komín. Právě proto je důležitá zejména jeho správná instalace, kdy musí všechny části perfektně těsnit – v opačném případě si zaděláte na pořádné problémy.

Vhodnou volbou jsou i teplovzdušné výměníky, s jejichž pomocí můžete ušetřit i nemalé náklady na vytápění domu. Po jejich montáži, kterou je možné provést téměř u všech typů kamen, bude výměník přebírat přebytečné teplo ze spalin a následně ho přepošle zpět do vtápěné místnosti.

Zaměřte se hlavně na kvalitu a použitý materiál

Při výběru kamen, a i dalších částí, byste se měli zaměřit zejména na kvalitu a použité materiály. Například kouřovody by měly být vyrobeny z odolných a pevných materiálů, které vám zaručí vysokou životnost. Tu vám dokáže nabídnout buď ocel, či nerez, které jediné disponují potřebnými vlastnostmi.

Pořídit si však můžete i další příslušenství včetně:

  • žaluzií ke kouřovodům – napomáhají k lepšímu rozvodu tepla,
  • plechu pod kamna – ochrání podlahu před poškozením,
  • koše na dřevo a nářadí ke kamnům.

Kvalitní a odolné příslušenství a doplňky nakoupíte například na českém e-shopu Kamnárna.cz, který má ve své nabídce kromě klasických a krbových kamen i grily. Navíc si můžete nechat s výběrem veškerých produktů poradit tak, aby vše vyhovovalo vašim potřebám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *