Podpora imunitního systému: Jak na ni a proč byste ji neměli podcenit?

Nachladnout nebo se nakazit virem či bakterií můžete prakticky kdekoliv. Tomu všemu můžete předejít podporou imunitního systému, který se tak bude moci s přehledem vypořádat s většinou nemocí a neduh. Většina lidí však péči o něj zanedbává, což může vést někdy i k vážnějším problémům. Jak můžete jednoduše podpořit svůj imunitní systém?

Nezapomínejte na zdravý životní styl

Imunitní systém vám bude dobře sloužit pouze, když budete věnovat pozornost nejen jemu, ale i vašemu tělu jako celku. Nejlepší podpora imunitního systému je zejména vyvážená strava a zdravý životní styl, který podpoří i vaši obranyschopnost a kondici.

Zkuste se podívat na svůj jídelníček a zařaďte do něj zdravé potraviny, jako je ovoce, zelenina, superpotraviny či mořské plody. Důležitá je především pestrost, díky čemuž budete schopni svému tělu dodat všechny potřebné živiny a látky. V souvislosti s tím byste neměli zapomínat na pravidelný pohyb například v podobě vašeho oblíbeného sportu, běhu či jakékoli jiné aktivity.

Dodejte svému tělu všechny důležité vitamíny a minerály

Aby mohlo vaše tělo správně fungovat a provádět všechny důležité procesy, potřebuje dostatečný přísun všech potřebných vitamínů a minerálů. Ty můžete dodávat jak prostřednictvím běžných potravin, tak i pomocí různých vitamínových prostředků, kterých je aktuálně na trhu spousty.

Jelikož jen málokdo má čas na to, každý den polykat desítky tablet, je lepší pravidelně užívat komplexní vitamínové doplňky. Jedním z nich je i Solgar Immune Complex, který obsahuje pouze přírodní látky získané z rostlin jako je bezinka, echinacea a astragalus. Ty jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, včetně vitamínu A, C, B6 či B12. Právě ty jsou jedněmi z nejdůležitějších prvků podporující imunitní systém a obranyschopnost organismu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *