Kovový plot na dřevem vítězí – víme proč

Když se řekne kovová branka nebo plot, hned si vybavíme zejména vysokou cenu. Ano, jde o řešení, které vypadá dobře a určitě je i trvanlivé, ale přece jen. Obvykle nemáme na rozhazování, tak volíme raději dřevo.

A to je právě chyba. Pokud to se správou svého rozpočtu myslíte opravdu vážně, měli byste uvažovat spíše v dlouhodobém horizontu. A v takovém případě se vám kov zaručeně vyplatí.

Zinek v hlavní roli – co nám může nabídnout?

Chtějte především kvalitu v podobě trvanlivého materiálu. Skvělou volbou je zinek nebo zinkovaný plech. Z něj se dají koneckonců vyrobit třeba i dlouhodobě odolná garážová vrata, takže ochrana vašeho pozemku pro ně nebude vůbec žádný problém.

Oproti zinku stárne dřevo mnohem rychleji. Kov samozřejmě zase rezne, proto je třeba dbát na velmi dobrou povrchovou úpravu. A po čem se poptat?

  • Žárová úprava,
  • komaxitové práškové barvy.

Obojí dohromady tvoří stabilní dvojku, s níž vaše ploty vydrží opravdu dlouho i v náročném prostředí. Bydlíte blízko silnice a každý rok vám na zahradu padá posypová sůl a další nečistoty? I tady je zinek ošetřený žárem skvělou volbou. Barvy sice za několik let začnou lehce oprýskávat, ovšem spodní pozinkované vrstvě se vůbec nic nestane.

Dřevěný plot by takové štěstí rozhodně neměl. Koneckonců – každý majitel nemovitosti u frekventované silnice může potvrdit, jak náročná každoroční údržba plotu je. Pro zinek to ale neplatí. Barva se dá snadno obnovit a vaše zahrada bude zase jako nová. Takže co do dlouhodobé investice jsou kovové ploty opravdu lepší, v konečném důsledku totiž ušetříte, i když budou vstupní náklady přece jen trochu vyšší.

Nechte si plot realizovat na míru

Chcete, aby okolí vašeho domu perfektně ladilo? Záleží vám na tom, aby se k plotu perfektně hodily i všechny branky a brány? Pak se svěřte specialistům. Na Enespo.cz vám připraví řešení přímo na míru do vzniklého stavebního otvoru, a to přesně podle vašich přání a požadavků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *