Laminární boxy jako nezbytná součást hygienicky čistého prostoru

Co jsou to vlastně ty čisté  prostory? Laicky bychom je mohli popsat jako místnosti, v nichž je cíleně řízena čistota vzduchu. Možná si vybavíte nejrůznější laboratoře s hermeticky uzavřenými dveřmi a složitými odvětrávacími a filtračními systémy… Tak to je přesně ono.

A čisté prostory  mají samozřejmě také svou definici. Řídí se certifikací ISO 14644-1:1999, která nabízí hned devět možností. Jsou mezi nimi značné rozdíly. Zatímco třída jedna „povoluje“ jen částice o velikosti > 0,1 μm nebo > 0,2 μm, třída 9 si vystačí i s velikostí > 5 μm. Tuto definici však nemusíte znát. Bohatě postačí, když se svěříte odborníkům, kteří vám navrhnou řešení přesně pro vaše potřeby. A kde je hledat?

Vsaďte na odborníky z naší země

Naším tipem je určitě firma Labox.cz. Má pro vás nachystáno vše, co byste mohli v tomto směru potřebovat. Portfolio dostupných služeb tak zahrnuje například i akreditované měření, projekce a dodávky materiálu, nezbytnou kalibraci a samozřejmě také servis a údržbu pořízených přístrojů.

Produktové portfolio je pak ještě širší. K mání jsou například:

  • laminární boxy,
  • mikrobiologické bezpečnostní boxy,
  • laminární modulové systémy,
  • zákaznické aplikace,
  • komponenty pro čisté prostory,
  • signalizace dveří pro čisté prostory,
  • telefony pro čisté prostory K-2000.

Svou laboratoř nebo citlivá oddělení určená pro výrobu si tak můžete vybavit přesně podle svých potřeb a přání. Máte jen neurčitou představu  a nevíte jistě, odkud začít? I s tím vám samozřejmě společnost Labox ochotně poradí. Koneckonců, na trhu se pohybuje od roku 1993, kdy byla v Praze založena.

Co vše je k mání?

Samozřejmě výroba a dodávka laminárních boxů. Lze poptat i příslušenství typu biohazard a další specializované díly. Zakoupit je možné i veškerou vzduchotechniku nebo komplexní facility management, a samozřejmostí je i certifikace provedená Národním bezpečnostním úřadem, která se týká přístupu k utajovaným informací až do stupně důvěrné.

Zdroj obrázku: labox.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *