Kvalitní spojovací materiál je základem každé výroby. Jak na výběr nýtů do výrobního provozu?

Téměř každá výroba se neobejde bez spojovacích materiálů, které jsou tak tudíž považovány za pomyslný základ. U dodavatelů je přitom možné vybírat z opravdu široké nabídky, jež ocení podnikatelé napříč odvětvími. Jedněmi z nejpoužívanějších jsou zejména nýty, jež jsou používány k vytvoření nerozebíratelných spojů. Jaké druhy existují a jak na jejich výběr?

Trhací nýty mohou mít mnoho podob

Pro většinu výrobních provozů je nejdůležitější spojovací materiál, bez nějž by nebylo vůbec možné zahájit výrobu. Od jeho kvality se však odvíjí i kvalita samotných výrobků, a proto je na místě věnovat jeho volbě alespoň trochu času. Ve velké části provozů jsou využívány zejména trhací nýty, které jsou určené k tvorbě nerozebíratelných spojů, přičemž se skládají ze dvou částí, a to těla a trnu nýtu.

Běžně je možné volit mezi několika druhy trhacích nýtů, jež se od sebe liší nejen svým provedením, ale i použitím. Zpravidla je doporučováno se zaměřit nejen na rozměry nýtu, ale i jeho tvar a také materiál, z něhož je vyroben. V katalozích dodavatelů tak narazíte na nýty s plochou, zapuštěnou či vekou hlavou. Dostupné jsou však i rozštěpené, vroubkované či uzavřené nýty.

Narazit můžete i na strukturální trhací nýty

Odlišným typem trhacích nýtů jsou zejména strukturální trhací nýty, které se od těch klasických liší svojí úlohou ve spoji. Běžně jsou využívány pro spojování objemnějších materiálů, přičemž disponují i vysokou vodotěsností. Opět je možné vybírat z více typů, včetně nýtů Saribulb, Saribolt se zapuštěnou hlavou či Sarilock. Všechny zmíněné typy nýtů má ve své nabídce česká firma SARIV Němčík s.r.o., jež se zabývá velkoobchodem spojovacího materiálu a nářadí, a to již déle než 25 let. V nabídce má například nýtovací matice, lisovací či přivařovací prvky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *