Kvalitní zahradní nábytek nemusí být drahý

Pokud jste se rozhodli pořídit si letos nový nábytek na zahradu,  není na škodu poohlédnout se po něm již v tuto dobu, kdy mnoho prodejců zahradního nábytku nabízí velmi zajímavé sezonní slevy. Zahradní nábytek, to nejsou jen nevzhledné plastové stoly a židle ani předražené luxusní sestavy za mnoho desítek tisíc korun. V nabídce prodejců dnes nalezneme opravdu kvalitní dřevěný i kovový zahradní nábytek vysoké kvality a atraktivního designu za velmi přijatelné ceny.

Materiály pro výrobu zahradního nábytku

Moderní zahradní nábytek se dnes vyrábí nejčastějí z kvalitních exotických dřevin, které při správné péčí vydrží sloužit dlouhé roky. V nabídce prodejen a eshopů se zahradním nábytkem však nalezneme stále častějí i zahradní nábytek kovový a to jak v kombinaci se dřevem, tak i nábytek který je vyrobený pouze z kovu a plastu. Tento typ nábytku pak nevyžaduje žádné ošetřování a je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům které na zahradní nábytek působí.

Pokud chcete na svou zahradu nebo terasu vybrat nábytek ze dřeva, nemusíte se spokojit pouze se zahradními židlemi a stolem. V katalozích se zahradním nábytkem dnes naleznete také pohodlná zahradní křesla, polohovací židle, zahradní lehátka, lavice a také servírovací stolky. K výrobě zahradního nábytku ze dřeva se používají tropcké dřeviny mezi které patří například oblíbené Teakové dřevo, dále pak velmi tvrdé a odolné dřevo Eukalyptové.

Velmi atraktivně pak působí také zahradní nábytek vyrobený z akátového dřeva které je mimo své velmi dobré vlastnosti také velmi atraktivní na pohled. Kovový zahradní nábytek je velmi oblíbeným druhem nábytku především na terasy.  Narozdíl od dřevěného zahradního nábytku který je vhodné ošetřovat vhodnou impregnací, je nábytek z kovu zcela bezúdržbový a není třeba ho uklízet před deštěm, což je výhoda například u teras v bytech, kde majitelé často nemají nábytek kam ukidit a je vystavený působení povětrnostním podmínkám velkou část roku.

Aby zahradní nábytek dobře sloužil, je třeba vybrat si   z nabídky takový nábytek, který se bude designově hodit k vaší zahradě  nebo terase a zároveň bude pohodlný a účelný. Ať již si vyberete nábytek na zahradu ze dřeva, nebo naopak kovový zahradní nábytek, věříme že vynaložené finance za nákup se vám vrátí v podobě příjemného odpočinku na zahradě nebo terase u domu.

Kvalitní zahradní nábytek neznamená drahý

Jak již název článku napovídá, nemusí být zahradní nábytek vždy nutně velmi drahý. Kvalitní dřevěnou zahradní židli například z teakového dřeva můžeme zakoupit za ceny začínající na dvou tisících korunách. Atraktivní kulatý zahradní stůl z toho samého materiálu pak seženeme za ceny okolo pěti tisíc korun.

Obecně se dá říct že sestava čtyř židlí a zahradního stolu lze pořídit pod cenu 15 000 korun, což je za kvalitní zahradní nábytek z exotického dřeva cena jistě příznivá. Pokud na svou zahradu nebo terasu chcete pořídit zahradní lavici z tvrdého a odolného exotického dřeva, můžete jí sehnat jíž za ceny začínající na dvou a půl tisících korunách.

3 komentáře: „Kvalitní zahradní nábytek nemusí být drahý

 • 16.5.2020 (19:57)
  Trvalý odkaz

  Jo to je pravda. Vysoká cena neznamená, že bude zboží kvalitní a naopak. My jsme si objednali zahradní nábytek z umělého ratanu z https://www.vybavzahradu.cz/ a stál nás pár korun. Máme ho už 3. rok a pořád je jak nový. Byl to hodně dobrý kup.

  Reagovat
 • 21.5.2020 (0:34)
  Trvalý odkaz

  Podle mě dost záleží na tom, jaký zahradní nábytek člověk chce. Pokud se spokojíte s nějakým hliníkovým, tak ten se dá sehnat za pár korun. Pokud ale chcete dřevo, tak je určitě dobré si připlatit. My právě dřevěný nábytek na zahradě máme a myslím si, že ta investice do něj se vyplatila. Máme ho tady odtud https://www.signal-nabytek.cz/cs/zahradni-nabytek-2 už asi rok a pořád vypadá jako nový.

  Reagovat
 • 19.8.2020 (18:51)
  Trvalý odkaz

  No, my se letos rozhodli, že si na zahradě uděláme takové zastřešené posezení a nakonec jsme tam vybrali dřevěný zahradní nábytek. Musím říct, že zatím jsme s ním velmi spokojení. Já bych do budoucna chtěla pod pergolou mít ještě takovou tu venkovní kuchyň, ideálně třeba s nějakým vestavným grilem. Právě po těch jsem se nedávno dívala a hrozně se mi zalíbil jeden, který mají tady https://www.grilguru.cz/vestavne-grily Ten by byl úplně ideální.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *