Jak na výběr správné postele?

Mnoho lidí výběr svého lůžka dost podceňují a často se omezují pouze na jednu základní věc a to je pořizovací cena. Což je jistě důležité, ale nemělo být nejdůležitější. Jen si uvědomte, že spánkem trávíte téměř třetinu života a možná znáte pocit, kdy se kvůli nevhodnému lůžku nevyspíte dobře a tím máte zkažený celý den.

Výška postele jako základ pro výběr správné postele

Proto správnému výběru postele spolu s matrací a dalšími náležitostmi věnujte dostatek času. Je nutné zvážit, zda preferujete postel spíše nízkou, středně vysokou, nebo vysokou. Obecně platí, že čím nižší, tím hůře se z ní vstává a obzvlášť, má-li člověk vyšší vzrůst.

Úložný nebo neúložný prostor

Dalším kritériem, které by mělo být dostatečně zohledněno, je zda bude mít postel úložný prostor, nebo nikoliv. Pokud na něm trváte, je nutné vědět, že taková postel je dražší, ale také praktičtější. Nejen pro uložení polštáře a přikrývky, ale třeba i dalších potřeb a věcí. Navíc čím vyšší postel, tím prostornější úložný prostor.

Naopak pokud postel úložný prostor nemá, je praktičtější na údržbu a hygienu, tedy setření prachu, který se pod postelí hromadí.

Velikost postele

I velikost postele není až tak jasná páka, jak by se dalo předpokládat. Samozřejmě také dost záleží na tom, zda jde o postel pro jednoho, nebo pro pár, ale i tak to ještě není jasně rozhodnuto. I v prodejnách nábytku jsou postele různých šířek a někdy i délek. Záleží na rozměru rámu, a jak je okrajová část postele členěna.

Navíc je možno, na základě potřeb a požadavků nechat vyrobit postel atypickou přímou zakázkou u truhláře. Není to sice zrovna nejlevnější záležitost, ale zas na druhou stranu jde o kvalitní výrobek a postel bude přesně dle vašich představ. Dost často tohoto využívají lidé, jež mají atypickou výšku, nebo abnormální dům či místnosti a chtějí, aby postel zapadala a do celkového kontextu budovy a vnitřního okolí, tedy místnosti.

Nepodceňovat výběr správné postele

Výběr správné postele se nevyplatí podceňovat. I když nejde třeba o levnou záležitost, uvědomte si, jak často takovou postel kupujete a kolik na ni trávíte času. Je poté úžasné se ráno vzbudit perfektně vyspaný, protože díky vhodnému lůžku mi to bylo umožněno.

2 komentáře: „Jak na výběr správné postele?

  • 22.5.2020 (1:34)
    Trvalý odkaz

    Tomu říkám užitečné rady. Díky mockrát. 🙂 Sama jsem si nedávno vybírala nějakou lepší postel do ložnice. Byla jsem rozhodnutá, že chci nějakou z masivu. Je pravda, že nejsou zrovna levné, ale myslím si, že taková postel opravdu stojí za to. Nakonec jsem si vybrala jednu tady https://www.signal-nabytek.cz/cs/postele-2 Teď ji mám asi měsíc a zatím si ji teda nemůžu vynachválit. S tou starou se ani nedá srovnávat.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *