Stínící prvky v domě

Slunce má rád asi každý, ale přílišné pronikání slunečních paprsků do vašeho domu či bytu může být velice nepříjemné. Navíc nejde jen o pronikání světla, ale především tepla a stínicí prvky užíváme tak i večer, když chceme rozsvítit, ale netoužíme, aby sousedé a náhodní kolemjdoucí mohli libovolně pozorovat naši činnost doma.

Jaké jsou druhy stínicích prvků

Nesmrtelné žaluzie a jejich variabilita

Základem jsou žaluzie. Těch je nesčetné množství, protože jsou stále oblíbené a vyhledávané. Ať jde o venkovní, nebo ty častější vnitřní, jsou pořád na špici v oblasti montáže stínicích prvků. Tyto stínící prvky jsou jednak velmi levné, ale také praktičké, a jsou známy malou náročností na údržbu v kombinaci s možnostmi variability, jež žaluzie nabízí.

Mohou být elegantní, jako jsou vertikální žaluzie, ale i luxusní, jako jsou dřevěné, či žaluzie z bambusu. Klasické vnitřní žaluzie jsou poměrně levné a nenáročné na údržbu, venkovní jsou zas dobrou ochranou i pro samotná okna, ať proti zničení, tak znečištění a fungují i jako tepelná úspora v zimě.

Moderní rolety

Rolety ještě před několika lety stagnovaly, ale dnes poptávka po nich silně vzrůstá. Důvodem jsou moderní rolety, které jsou esteticky vhodné do interiéru a často působí jako dokonalý stínicí prvek. Záleží samozřejmě i na tom, jakou mají propustnost světla. Pro běžné použití nejsou vhodné stoprocentně nepropustné, přece jen trocha světla z okolí působí dobře, ale je možno je mít. Záleží na každém zvlášť.

Markýzy – jako estetický prvek

Markýzy jsou hodně oblíbené na terasách, ale třeba v přímořských oblastech, kde slunce pálí a hřeje, jsou malé markýzy umisťovány nad okna a dveře domů, ale i veřejných budova prodejen. Důvodem je udržování jisté teploty a částečná klimatizace. U nás si toho můžeme povšimnout právě třeba u restaurací, kde provozovatelům záleží, aby se návštěvníci u nich cítili dobře, déle pobyli a tak i více utratili. Existuje mnoho druhů markýz a mohou vypadat skutečně povzneseně. Zajistí tak příjemné klima v domě, bytě a na zimu se dají zatáhnout tak, aby dovolili světlu proniknout do interiéru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *