Magnetická pokovená fólie: 3 tipy na využití

K čemu se hodí kovová neboli pokovená fólie? Na bytové dekorace, magnetickou tabuli pro děti i do pracovny. Vytvořte si magnetickou nástěnku za pár minut. Čtěte, jak na to.

Kovová fólie není magnetická

Pokud si chcete doma vytvořit magnetickou tabuli na stěně, potřebujete k tomu kus feromagnetického plechu nebo kovovou či pokovenou fólii, nikoliv magnetickou fólii. Na magnetické fólii totiž magnety moc dobře drží. Magnetická fólie je určená k tomu, aby držela na kovu, například jako magnetická reklama na autě.

Rozdíly mezi kovovou a magnetickou fólií jsou dobře popsané v článku Magnetická nebo kovová, pokovená fólie – Která je pro magnety lepší?

Na kovovém plechu z pozinku, anebo právě na kovové fólii drží silné neodymové magnety skvěle. Na trhu je k dispozici i samolepicí pokovená fólie. Stačí jen očistit stěnu, sejmout z fólie ochrannou vrstvu a nalepit ji na stěnu.

Vytvoříte si magnetickou nástěnku během chvilky. K čemu se hodí? Poslouží jako:

1) Magnetická tabule do kanceláře

Samolepicí pokovenou fólii můžete nalepit na zeď v kanceláři nebo pracovně a vytvořit si magnetickou nástěnku pro poznámky, grafy, plány, postupy, tabulky. Pro jejich připnutí dobře poslouží kancelářské magnety, které udrží i několik listů papíru.

2) Výstavní vitrína na stěně

Chcete si vystavit sbírku angličáků nebo třeba pohlednice, fotografie a jiné menší suvenýry z cest? Přilepte samolepicí kovovou fólii na zeď. K suvenýrům pomocí univerzálního lepidla nalepte malé neodymové kvádry či kotouče. Nebo použijte neodymové samolepicí magnety.

Malé sběratelské předměty, fotky, phlednice pak k pokovené fólii přicvaknete a budete je mít hezky na očích.

3) Člověče, nezlob se na stěně

Přilepte bílou samolepicí kovovou fólii na stěnu v kuchyni, na chodbě či v pokojíčku. Použijte fixy na flipcharty a namalujte si herní plán, třeba pro oblíbené Člověče, nezlob se.

Pořiďte si barevné magnetické figurky – magnetky, od každé barvy alespoň 10 kusů. A můžete hrát „člobrdo“ na stěně s dětmi nebo s přáteli.
Příjemnou zábavu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *