Poznejte krásu českého lyžování!

Obsah textu

Každé roční období má něco do sebe, ovšem zima je asi nejméně oblíbeným ročním obdobím. Většinou se těšíme jenom na prosinec, jelikož jsou v tomto měsíci Vánoce a taky se těšíme na silvestrovskou noc. Kromě toho však není na zimě nic, co bychom měli rádi. Sníh se nepříjemně lepí na boty a my jsme jenom celí mokří. Pokud je navíc teplo a sníh taje, tak nám nepříjemná břečka obuv špiní. Přesto všechno se mezi námi najdou nadšenci, kteří zimu doslova milují. Jsou to milovníci zimních sportů, kteří se už nyní těší na báječné lyžování!

Existuje samozřejmě mnoho míst, kam se můžete za lyžováním vydat. Nejoblíbenější jsou zahraniční destinace, kde je lyžování jedním velkým adrenalinem. Ovšem někteří si na opravdové hory netroufají, proto raději volí zájezdy do České republiky.

I Česká republika nabízí mnoho krásných míst, které stojí za návštěvu. Pokud nevíte, kam se letos vydat za lyžováním, přinášíme vám pár nejlepších lyžařských středisek, které u nás najdeme. Díky nim si poznáte krásu českého lyžování. Je sice rozdíl, pokud bydlíte v Ostravě u Beskyd nebo někde u Liberce, ale krásy se najdou v každém koutě.

Šumava

Mnoho z nás jezdí na Šumavu. Je to pochopitelné, je to skutečně krásná oblast, kde se lyžuje doslova snově. Oblíbeným lyžařským střediskem je zde Ski areál Špičák, které nabízí možnost nejlepšího šumavského lyžování. Toto lyžařské středisko nabízí trasy určené jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Na své si zde přijdou i lyžaři-profesionálové.

Harrachov

Velice často se jezdí do Harrachova, a to konkrétně do Ski areálu Čertova hora. Harrachov je v zimě skutečně nejoblíbenější, protože je v zimě snad nejkrásnější. Nabízí nejhezčí prostranství pro zimní sporty. Zdejší lyžování je vhodné pro všechny generace – dokonce se zde najdou i podmínky pro běžce či pro lyžařskou turistiku. Kromě toho se zde často konají nejrůznější skokanské soutěže.

Krkonoše

Pokud budete v Krkonoších, rozhodně se musíte vydat do Špindlerova mlýna. Provozuje se zde pět lanových drah a jedenáct lyžařských vleků. Zajezdit si zde můžete na pětadvacetikilometrových sjezdových tratích, z nichž velká většina je technicky zasněžována. Taky se zde nacházejí snowparky a samozřejmě i dva dětské parky nebo pětaosmdesát běžeckých kilometrových tratí.

7 komentářů: „Poznejte krásu českého lyžování!

 • 23.6.2020 (20:16)
  Trvalý odkaz

  My už jsme krásu českého lyžování poznali. Nikam jinam nejezdíme, jenom do Krkonoš. Tam to máme totiž osvědčené. Vloni jsme dokonce s sebou vzali už i našeho pěti letého syna, aby se naučil lyžovat. Manžel před odjezdem musel koupit střešní box z https://www.filsonstore.cz/ , abychom s sebou vůbec všechny věci pobrali 😀 . Syn byl z lyžování nadšený, tak už se těšíme, až pojedeme letos v zimě znovu.

  Reagovat
 • 12.7.2020 (21:19)
  Trvalý odkaz

  Než začala ta nenáviděná koronakrize, navštívil jsem po týdenním italském lyžování kluky z https://www.fajnautopotahy.cz aby následně na mého Kodiaqa RS 2.0 přidali keramickou vrstvu (autopotah). Tak precizní práci jsem dlouho neviděl.

  Reagovat
 • 13.9.2020 (4:01)
  Trvalý odkaz

  Tyjo, abych pravdu řekla, tak já mám teda mnohem raději lyžování v zahraničí. Většinou na lyže jezdíme do Rakouska. Tam je to podle mě lepší než u nás. Pokud byste se tam náhodou někdo letos chtěl vydat také, tak bych ale měla jeden tip. Určitě si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Já mám například super zkušenosti s tímto: https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-do-zahranici-sbaleno To můžu doporučit.

  Reagovat
 • 13.12.2020 (11:24)
  Trvalý odkaz

  Lyžovat jezdíme s kamarády každoročně! Tak doufám, že i letos nám otevřou vleky! Vždycky někde seženeme dodávku a narveme tam všechno vybavení. Poslední roky si půjčujeme dodávku tady: https://dodavky.online/. Tak snad nám to letos zase vyjde!

  Reagovat
 • 16.12.2020 (22:28)
  Trvalý odkaz

  Snažíme se s manželem vyhrabat na lyže každoročně. Loni se nám to teda nepovedlo, i přes to, že jsme se snažili, ale manželovi se rozbila navigace a já to s mapou neumím, tak jsme daleko nedojeli. Letos kupuji manželovi k Vánocům nějaké nové vybavení do auta odtud: https://www.gogu.cz/ a novou navigaci, kterou mi pomáhal vybrat jeho nejlepší kamarád.

  Reagovat
 • 16.3.2021 (11:35)
  Trvalý odkaz

  Naprosto zbožňuji české prostředí hor a kopců, ale radši se tam vydávám v letních měsících – to si totiž můžu naplno užít svoji oblíbenou horskou turistiku a navíc přespat někde v lese pod širákem. Mám na tyto výlety kvalitní vybavení převážně z army shopu https://armik.cz/ Čas od času se mnou vyrazí i manželka, tak to bereme většinou stan (je to trochu fajnovka, heh).

  Reagovat
 • 21.4.2022 (22:16)
  Trvalý odkaz

  My jsme letos zimní dovolenou kvůli manželovu zranění achilovky bohužel vynechali, ale zase jsme měli čas na odpočinek v českém wellness hotelu a to bylo moc příjemné 🙂 Také jsem se stihla vybavit na tu příští zimu a dokoupila si nějaké chybějící vybavení na hory – to bylo díky slevovým kuponům z webu https://slevovykupon.net/ docela příjemné nakupování a já se tak mohu těšit až vyzkouším nové lyžáky.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *