Místa, která byste na Seychelách měli určitě navštívit

Ohromující a téměř nedotčené jsou seychelské ostrovy, které stále patří mezi nejoblíbenější místa pro luxusní dovolenou v exotice. Cestovatelé se zde mohou setkat s krásnými plážemi posetými žulovými masivy, panenskou přírodou a kvetoucími korálovými útesy ukrytými v Indickém oceánu.

Nejpopulárnější ostrovy jsou La Digue, Praslin a Mahe, kde se nachází většina luxusních resortů. Jejich samozřejmostí je vysoký standard služeb, výtečná gastronomie a zázemí pro romantiku i pobyty s rodinou. Seychely však nabízí víc, než jen relaxaci. Vydejte se na cestu po ostrovech a objevte tajemství ukrytá v téměř nedotčené přírodě.

Největším a dá se říci i nejrušnějším ostrovem na Seychelách je Mahe. Pochlubit se může národním parkem Le Morne Seychellois, který pokrývá více než 20 % rozlohy celého ostrova. Další chloubou ostrova je pláž Beau Vallon, jejíž třpytivý písek je oblíbený nejen místními obyvateli. Za zmínku stojí pláž Anse Intendance, kde si na své přijdou fotografové a díky vlnám i vášniví surfaři.

Místa, která byste na Seychelách měli určitě navštívit

Jedinečné druhy rostlin a stromů se rozprostírají v žijícím přírodním muzeu na ostrově Silhouette, který je ideálním místem pro pěší turistiku. Pokud se rozhodnete pro luxusní dovolenou na tomto ostrově, můžete se těšit na procházky buď s doprovodem přírodovědce, nebo poznávat zákoutí Silhouettu po vlastní ose po vyšlapaných stezkách.

Mezinárodní organizace UNESCO chrání okouzlující palmový les na Praslinu, Vallée de Mai. Tento národní park s domovem mnoha druhů ještěrek a vzácných ptáků je plný vanilkových orchidejí a ovocných palem coco de mer. Ty jsou jedinečné tím, že je skutečně nikde jinde na světě nenajdete.

Unikátní záběry na svém fotoaparátu pořídíte na ostrově La Digue. Doslova rajský ostrov se může pochlubit krásnými plážemi a výrobou tradičního kokosového oleje. Milovníci zvířat si určitě nenechají ujít možnost nakrmit suchozemské želvy obrovské v  L’Union Estate. Při výletu na La Digue doporučujeme zapůjčení kola. Ta Vám usnadní pohyb po ostrově a můžete jej tak poznat téměř celý.

Opomenout bychom neměli ani Sainte Anne Marine Park, kde se pod vodou otevírá další přírodní bohatství Seychel. Při výletech lodí s proskleným dnem nebo při šnorchlování se zde návštěvníci setkají s množstvím ryb a nejspíš i se želvami. Nejblíže této místní, přírodní atrakci jsou hosté ubytovaní na stejnojmenném ostrově Sainte Anne Island, nebo ti, kteří zamíří za piknikem na ostrov Cerf.

Představili jsme Vám nejpopulárnější místa Seychel, tato destinace však ukrývá další krásná a nedotčená zákoutí, která můžete objevovat během své luxusní dovolené. Proto přemýšlíte-li nad destinací, kterou byste měli v budoucnu navštívit, zamiřte na Seychely. S rodinou i v páru zde zažijete dovolenou snů.

Místa, která byste na Seychelách měli určitě navštívit

2 komentáře: „Místa, která byste na Seychelách měli určitě navštívit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *