5 důvodů, proč si za dovolenkovou destinaci zvolit Chorvatsko

Chorvatsko se dlouhodobě řadí mezi jedny z nejoblíbenějších destinací českých turistů. Ti, kteří tuto zemi však ještě nenavštívili, pravděpodobně nevědí, o co ve skutečnosti přichází. I když není návštěva této destinace považována za zrovna luxusní záležitost, máme pro vás hned několik důvodů, proč byste měli toto tvrzení přehodnotit.

1. Jedny z nejkrásnějších pláží

Chorvatsko se může pochlubit jedněmi z nejkrásnějších pláží, které jsou obvykle i velmi čisté. Pokud si navíc vyberete méně oblíbené pláže, můžete se těšit na ničím nerušený relax. V nabídce cestovních kanceláří jsou přitom i apartmány u moře Chorvatsko, s nimiž si užijete opravdu luxusní dovolenou.

2. Zajímavá a bohatá kultura

Pokud vás zajímá historie nebo architektura, jste v Chorvatsku na tom správném místě. Téměř všude narazíte na historické památky, které jsou díky své kráse také často využívány při natáčení hollywoodských filmů.

3. Opravdu přívětivé ceny

V porovnání s jinými destinacemi nabízí Chorvatsko jedny z nejlepších cen. Poměrně levné je tak i ubytování Chorvatsko, a to i v případě, že si zvolíte dražší a luxusnější apartmán. Dovolenou si tu ale užijí i turisté s omezeným rozpočtem – stačí být trochu vynalézavý a hledat levnější alternativy.

4. Žádné dlouhé dojíždění

Při pohledu na mapu je Chorvatsko téměř za rohem, kdy vám jízda zabere zhruba deset hodin – záleží na způsobu vaší jízdy a počtu zastávek. Nemusíte se tedy obávat, že byste byli až příliš daleko od domu. V případě potřeby se můžete zpět dostat i svépomocí či běžnou vlakovou či autobusovou linkou.

5.      Nezapomenutelný noční život

Tato destinace nenabízí pouze památky, ale i opravdu pestrý noční život. Narazit tu můžete hned na několik vyhlášených nočních klubů či festivalů, kam míří tisíce návštěvníků ročně. Každý den si tu tak můžete užít nezapomenutelné party a večírky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *