Pravidelný pohyb může mít celou řadu podob. Jak se jednoduše udržíte v kondici?

Pravidelný pohyb dokáže předcházet široké škále zdravotních potíží a nemocem. Už to je velká motivace k tomu věnovat se alespoň pár dní v týdnu nějaké aktivitě, s jejíž pomocí se můžete vyhnout některým civilizačním onemocněním, ale i důsledkům stárnutí. Nabídka dostupných aktivit je opravdu pestrá, díky čemuž si v ní vybere každý, a to i lidé, kteří mají s pohybem již nějaké problémy.

Snažte se do pravidelného pohybu zapojit celé tělo

Pokud chcete pomoci svému tělu, aby mohlo správně fungovat, měli byste se o něj starat. Kromě kvalitního jídelníčku byste mu však měli dopřát i pravidelný pohyb, s jehož pomocí se naše tělo a organismus posilují a jsou tak mnohem odolnější. Právě proto je důležité věnovat se pravidelně alespoň jedné sportovní aktivitě – nemusí se přitom jednat o nic velkolepého.

Za dostatečný pravidelný pohyb je považována i delší chůze – pokud tedy chodíte na procházky, máte částečně splněno. V ideálním případě by mělo být do aktivity zapojeno celé tělo, což dokonale splňuje chození s holemi Nordic walking. To, že při chůzi musíte používat hole, vás donutí posilovat celé tělo, včetně trupu, který je obzvlášť důležitý.

Nebojte se do tréninku zapojit i silové cviky

Velká část lidí se obává do tréninku zapojit i silové cviky, s jejichž pomocí však lze posílit nejen svaly, ale i klouby či kosti. Zpevnění těla vám pomůže předcházet nepříjemným poraněním, k nimž může dojít i při sebemenším pádu. Vhodnou pomůckou při cvičení jsou například žebřiny na cvičení, s nimiž lehce procvičíte celé tělo, přičemž se můžete pustit jak do jednoduchých, tak i komplexních cviků, jako jsou například přítahy či shyby. Použít ale můžete i další cvičební pomůcky či sportovní vybavení, které najdete na e-shopu 2sport.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *