Myslíte to vážně s vodními sporty? Rady, jak se obléct

Věnujete se wakeboardingu či jiným vodní sportům? Pak se neobejdete bez vhodného funkčního oblečení. Oblečení musí být pohodlné a poskytovat ochranu. Samozřejmostí by měla být helma a vesta.

Pokud s tímto sportem teprve začínáte, nebojte se pořídit si již do začátků kvalitní výbavu, především neoprenový oblek. Ve vodě budete pravděpodobně trávit více času nežli na prkně.

Nezapomeňte také, že správně zvolený outfit pomáhá utvářet Váš styl. Následující tipy berte spíše jako doporučení nežli svazující pravidla.

Bez čeho se tedy na prkně neobejdete?

Letní počasí

Za horkého počasí si teoreticky vystačíte s pohodlnými plavkami. Nechcete-li si spálit záda, přehoďte přes plavky lycru – neboli funkční tričko do vody. V létě se lze překvapivě nejen spálit, ale dlouhým pobytem ve vodě můžete i prochladnout.

Proto je vhodné mít po ruce krátký slabý neopren. Neoprenový oblek, kromě toho, že je slušivým doplňkem, zároveň zamezí nepříjemným odřeninám při pádu.

Chladnější počasí

Za chladnějšího počasí se stává nutností dobře padnoucí dlouhý neoprenový oblek. Takový neopren funguje jako izolant a zabraňuje vodě odvádět tělesné teplo. Proto se opravdu soustřeďte na správný výběr, neoprenový oblek by měl být jako Vaše druhá kůže.

Nebojte se vyzkoušet obleků více, dokud nenarazíte na ten pravý. Rady a tipy pro výběr neoprenu naleznete zde.

Do velmi studené vody je vhodný tzv. suchý oblek. Sucháč disponuje 100 % izolačními vlastnostmi, a proto jej lze použít i v opravdu extrémních podmínkách. Pro podporu termoizolačních vlastností suchého obleku zvolte jako spodní vrstvu termoprádlo. V případě nepříznivého počasí myslete hlavou a zakryjte ji vhodnou kuklou.

Ochrana pro ruce

Neoprenové rukavice plní svou funkci v létě i v zimě. V létě nejsou nezbytné, ale pomohou ochránit před odřeninami. Zimní rukavice jsou silnější a zakrývají i prsty. Nabízejí tepelnou ochranu a doplňují se s neoprenovým oblekem.

Co na nohy

Na wakeboardu máte nohy upevněny ve vázání, v podstatě se jedná o speciální neoprenové boty. Do vázání můžete jít buď naboso nebo v neoprenových ponožkách. Nejsou-li boty přesně padnoucí, může dojít ke vzniku puchýřů či odřenin. K zamezení těchto problému slouží neoprenové ponožky.

Další tipy

  • Vodní sporty jsou často provozovány za slunečního svitu. Úpal, úžeh či spáleniny mohou být nepříjemnou komplikací. Díky zápalu pro věc je snadné podcenit sílu slunečního záření. Proto myslete dopředu a přibalte opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Dbejte i na pravidelný pitný režim.
  • Ve chvíli, kdy dojde energie, vhod přijde malá energetická tyčinka či kus ovoce. Případně využijte přilehlé restaurační zařízení.
  • Aby vydržel dobrý pocit z aktivně stráveného dne, přibalte i na náhradní oblečení. Při převlékání z mokrého oceníte pončo. Bývá vyrobeno ze savého materiálu a zaručeně zahřeje.

Velký výběr oblečení na vodní sporty najdete na našeho Showroomu Mystic v Brně nebo v Praze. Dáváte přednost pohodlnému nákupu z domova? Pak navštivte stránky www.mysticstore.cz

Jeden myslel na “Myslíte to vážně s vodními sporty? Rady, jak se obléct

  • 3.11.2020 (22:49)
    Trvalý odkaz

    Já bych tedy osobně k vodě vůbec nešla bez pořádného vybavení a v létě to může být například: lahvinka dobrého prosecca, kvalitní knížka se zajímavou zápletkou a k tomu samozřejmě brýle na čtení z https://www.hotovebryle.cz/ , bez kterých bych si nepřečetla ani stránku 🙂 Ještě nezapomenout na opalovací krém a příjemný relax u vody může začít.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *