Jak vybrat in-line brusle, které vám sednou na míru?

Léto se pomalu blíží a většina milovníků pohybu bude hledat alternativu ke svým oblíbeným zimním sportům. Jednou z nich jsou i in-line brusle, které podobně jako ty klasické nabízí skvěle strávený čas plný pohybu a zábavy. Na rozdíl od nich in-line brusle nabízí mnohem více možností, jelikož se s nimi můžete pohybovat téměř kdekoliv, a nejen na kluzišti. Jak na jejich výběr? Čtěte dále!

Důležité je především vaše pohodlí

Pokud se rozhodnete, že si pořídíte nové in-line brusle, měli byste věnovat čas hledání bruslí, ve kterých se budete cítit pohodlně. Především zohledněte, jaký typ jízdy budete chtít provozovat a kolik času na bruslích v průměru strávíte – puchýřům a otlačeninám se sice nevyhnete, ale vaše noha si bude schopná mnohem rychleji na botu zvyknout.

Obecně platí, že čím rychlejší bude vaše jízda, tím těsnější brusle byste si měli pořídit. Pozornost věnujte i dalším aspektům, mezi které se řadí nepochybně i kvalita samotných bruslí. V tomto případě jde zejména o materiál, ze kterého je vyrobený rám bruslí. Pro začátečníky se většinou hodí plastové rámy, které jsou navíc i levnější, naopak pokročilejší jezdci ocení rám z hliníku či pevného karbonu.

In-line brusle nemusí být pouze na bruslení

In-line brusle využijete kromě bruslení i k široké škále dalších aktivit, jako je in-line hokej, freestyle, freeride či fitness bruslení. U většiny ze zmíněných sportu si však budete muset pořídit speciální brusle, které budou disponovat potřebnými vlastnostmi.

U některých typů in-line bruslí může dokoupit vyměnitelná kolečka na in-line brusle, která vám zaručí rychlejší nebo lepší jízdu v určitém terénu. Každopádně byste neměli žádném případě zapomínat na ochranné prostředky včetně ochranné helmy či chráničů, které dokážou předcházet i vážnějším zraněním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *