Pojištění odpovědnosti se vyplatí každému

Výraz „pojištění na blbost“ jste již určitě někdy slyšeli. Tento výraz je trefný pouze v některých případech, kdy způsobíte škodu třetí osobě svou nepozorností a vlastní blbostí. V jiných případech můžete být ostražití a ohleduplní, ale přesto dojde shodou nešťastných náhod k nějaké nepříjemnosti, kterou odnese někdo jiný. Co v takových případech dělat? Sjednejte si pojištění před tím, než tyto situace nastanou.

Kdy vás chrání pojištění odpovědnosti

Chytré pojištění odpovědnosti za škodu vás chrání v případech, kdy způsobíte škodu na majetku či zdraví třetí osobě. Může se jednat například o vytopení sousedů, protože vám zničehonic přestane fungovat pračka nebo o nehodu v obchodě, kdy omylem převrhnete stojan s parfémy či jiným zbožím. Takové události jsou již samy o sobě nepříjemné. Ale představte si, o kolik by bylo jejich řešení náročnější, kdybyste neměli sjednané pojištění na blbost.

Hlavní výhody pojištění odpovědnosti za škodu? Chrání i vaše blízké

Pojištění odpovědnosti za škodu se vztahuje také na případy, kdy škodu způsobí váš zvířecí mazlíček, partner nebo dítě. Tento druh pojištění je opravdu chytrý. Díky němu se již nemusíte bát, až přijde pátek třináctého, až vstanete z postele špatnou nohou nebo až se váš pes příště vydá na lov sousedovy kočky skrz skleník.

Pojištění odpovědnosti pro běžný i pracovní život

Pojištění na blbost lze sjednat také pro zaměstnance. Nezáleží na tom, jaké povolání vykonáváte, toto pojištění je vhodné pro každého. Svému zaměstnavateli určitě nechcete škodit úmyslně, ale i ve vašem pracovním životě mohou nastat situace, které mu mohou způsobit škodu, a finanční vyrovnání půjde za vámi.

Nehody se v běžném životě zkrátka stávají. Buďte na ně připraveni, a pokud jste tak ještě neučinili, sjednejte si pojištění odpovědnosti za škodu. Svého rozhodnutí nebudete litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *