Rekuperace do bytu či domu vám pomůže ušetřit na vytápění. Investice do ní přitom není nějak zvlášť vysoká

Pokud hledáte efektivní způsob, jak ušetřit na vytápění, určitě je namístě zvážit možnost investovat do rekuperace. Tato technologie není v současnosti sice moc známá, ale v praxi vám dokáže pomoci ušetřit i tisíce korun ročně. Její montáž navíc není nějak zvlášť náročná, a to ani po finanční stránce. Její pořízení však nemusí být vhodné pro všechny domácnosti, a to zejména pro starší stavby.

Rekuperace dokáže odfiltrovat až 99 % bakterií

V posledních letech se velké oblibě těšily takzvané nízkoenergetické stavby, a to především díky vysokým úsporám, kterých lze dosáhnout. Kromě tepelného čerpadla či kvalitního zateplení v nich často narazíte i na rekuperační jednotky, mezi jejichž výhody patří i úspora nákladů za vytápění.

Obecně jsou však rekuperace vzduchu do bytu a domu často využívány i za účelem udržení čistého vzduchu v interiéru po celý den. Běžně se tak podaří vyfiltrovat až 99 % všech bakterií a plísní, což je důležité zejména pro osoby trpící alergií. Většina rekuperací dokáže efektivně filtrovat i nebezpečný radon, jehož hromadění uvnitř interiéru nelze zabránit.

Náklady na vytápění se mohou snížit až o 40 %

Jak již bylo řečeno, rekuperace vám je schopná ušetřit i nemalé náklady – podle průzkumů je tak možné ročně ušetřit až 40 % nákladů na vytápění, což není zrovna malá částka. Takové úspory je ale možné očekávat pouze v případě, že je vaše stavba kvalitně zateplená.

Důležitá je samozřejmě i kvalita rekuperace a její pravidelný servis. Mezi opravdu kvalitní modely se řadí rekuperace Zehnder a Aldes, které disponují dlouhou životností a také přídavnými funkcemi. Jednou z nich je také udržování ideální vlhkosti uvnitř interiéru či kvalitní rekuperace chladu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *