Strojní svěrák je nezbytnou součástí průmyslové výroby. Jak na jeho správný výběr?

Strojní svěrák je nástroj, který slouží k uchycení a fixaci práce na obráběcím stroji nebo pracovním stole. Právě proto je důležitým prvkem v mnoha průmyslových odvětvích, jako je strojírenství, elektrotechnika a zpracování kovů či dřeva. Pokud chcete dosáhnout opravdu vysoké kvality výroby, je nutné k tomu vybrat i kvalitní strojní svěrák. Pojďte se s námi podívat, jak na to.

Typ svěráku

Prvním faktorem, který je třeba během výběru zvážit, je typ strojního svěráku. V současnosti existuje mnoho typů strojních svěráků, včetně kovových svěráků, hydraulických svěráků či pneumatických svěráků. Každý typ má své výhody a nevýhody, přičemž je důležité vybírat především strojní svěráky, jež vyhovují potřebám vaší výroby.

Velikost

Velikost svěráku se obvykle měří podle délky čelistí. Je důležité vybrat velikost svěráku, s níž budete schopni uchytit potřebný materiál. Vše se tedy odvíjí zejména od typu vaší výroby a výrobních procesů.

Materiál

Nejčastěji narazíte na kovové svěráky, jež se řadí již mezi zažitou klasiku. K jejich výrobě však může být použita i ocel, litina, hliník anebo titan. Z hlediska odolnosti a životnosti je však nejlepší volbou nerezový svěrák. Ve výrobě vám tak vydrží i několik let, aniž byste museli předčasně přemýšlet nad jeho výměnou.

Uchycení

Pozor si dejte také na způsob uchycení svěráku. Některé svěráky se uchycují pomocí šroubů, zatímco jiné používají hydraulický způsob uchopení. I v tomto případě zvažte, s jakým materiálem budete pracovat a jaká síla bude na svěrák vyvíjena.

Bezpečnost

Nakonec bychom neměli zapomínat ani na bezpečnost. Je důležité zvolit svěrák, jež je bezpečný a zajistí vašim zaměstnancům práci bez rizika úrazu. Pozornost tedy věnujte kvalitnímu zpracování svěráku, vlastnostem, ale i již zmíněnému uchycení. Ideální je svěráky kupovat pouze u ověřených prodejců, jimiž je i firma Vabex Zlín s.r.o. Ta má ve své nabídce nejen svěráky, ale i strojní měřící sondy nebo kalibry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *