Tepelné čerpadlo vzduch/voda jako nejčastější volba spotřebitelů

Sháníte úsporné zařízení do domácnosti, na které lze získat dotaci z programu Nová zelená úsporám? Jedním takovým úsporným zařízením je i tepelné čerpadlo, které je mezi zákazníky velmi oblíbené. Zejména tedy pokud mluvíme o tepelném čerpadlu vzduch/voda, jež je tou nejčastější volbou spotřebitelů. Nabízí se otázka, proč se volí pávě tento typ tepelného čerpadla. Vždyť na trhu se nabízí hned několik typů tepelných čerpadel. Proč lidé automaticky sáhnou právě po tomto typu? Proč ani neuvažují o jiných?

Důvodem jsou výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

Pokud byste se zeptali spotřebitelů na to, proč si pořizují právě tepelné čerpadlo vzduch/voda, odpověděli by pravděpodobně, že důvodem jsou ony výhody, které tepelné čerpadlo nabízí. K těmto výhodám patří například příznivá cena, a především univerzální využití. Další výhodou je vysoká a stálá návratnost investice (ta se pohybuje okolo osmi procent ročně, co se ušetří za energie) a taky skladné rozměry.

Zejména u skladných rozměrů se na malý okamžik pozastavme. Ne každé tepelné čerpadlo je určeno pro každý objekt nebo dům. Většinou jsou problémem právě rozměry nebo to, že je nutné získat stavební povolení či že je třeba zajistit hlubinný vrt do země. V případě tepelného čerpadla vzduch/voda není nutné ani to, ani to. A možná právě proto po něm spotřebitelé automaticky sáhnou.

Jaký je princip tepelných čerpadel vzduch/voda?

Pokud bychom měli hovořit o principu tepelných čerpadel vzduch/voda, zprvu řekneme, že se nejedná o žádnou velkou vědu. Čerpadlo funguje díky odnímání tepla z okolí (čili ze vzduchu) a převádění tepla na vyšší hladinu, což vede k zajištění energie pro ohřev vody.

A jak již bylo zmíněno, jedná se o úsporné opatření, které slibuje vysokou, a především stálou návratnost investice pohybující se okolo osmi procent ročně.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda jako nejčastější volba spotřebitelů
Tepelné čerpadlo vzduch/voda jako nejčastější volba spotřebitelů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *