Je cena akcií tesly opodstatněná?

Je nyní vhodné vstoupit do pozice a nějaké Tesla akcie nakoupit, takové doporučení vám ale teď dá málokdo, možná pouze skalní fanatici samotné Tesly. Toto téma zajímá celou řadu retailových investorů, je třeba říct, že v posledním období Tesla těžila hlavně s masivních investic do technologických akcií a od počátku roku se tento krok investorům vyplatil, nyní se ovšem zdá, že další růst se už čekat nedá, přinášíme hlavní důvody, proč by si měl dát každý investor pozor.

Split akcií 1:5

Toto je hlavní důvod, cena akcií po překonání hranice 2000 USD, byla již tak vysoká, že pro drtivou většinu malých investorů z celého světa investice nepřipadala v úvahu.

To se nyní mění, po splitu akcií se cena dostala na přijatelných 360 USD, vlastně tam, kde byla minulý rok, nicméně je třeba počítat s tím, že nyní je 5x více akcií obchodovatelných, což samo o sobě znamená, že nárust ceny o 1% zvedá celkovou kapitalizaci firmy vlastně o 5%, oproti době před splitem.

To samo o sobě pozastavilo cenový růst, jelikož kapitalizace společnosti již nemá opodstatnění a je příliš vysoká, další růst o desítky procent by znamenal pouze nafouknutou bublinu, kterou by prokoukl snad i Franta z vesnice.

Mnoho investorů prodalo své pozice

Je zřejmé, že mnoho investorů s nárůstem ceny prodalo své pozice, jelikož za poslední týden klesla cena akcií Tesly o 1/5, což zapříčinilo i nezařazení Tesly do hlavního amerického indexu S&P 500.  Ve velkém se také přestaly nakupovat opce na další růst ceny, což akciím taky nepomáhá

Už teď jsou akcie nadhodnocené

Akcie Tesly jsou již teď nadhodnocené na dlouho dobu dopředu. A rozhodně se nečeká, že to bude mít v dalších měsících a letech jednoduché. Jelikož konkurence roste jak na americkém, tak evropském trhu a je otázkou, jak dlouho může Tesla svůj náskok udržet, jelikož se stále objevují problém u jejich automobilů a to zejména v oblasti dílenského zpracování.

S nástupem dalších firem do elektromobility se určitě celý trh rozmělní na dílčí segmenty a očekává se i postupné snižování cen a marže, vždyť i průměrná cena nové Tesly, klesla za 5 let, takřka o 40% a tyto zprávy, které nás určitě v budoucnu čekají a budeme je číst častěji a častěji, určitě nepoženou ceny akcie nahoru. Nicméně je jen pouze na vás, zda akcie nakoupit nebo ne, rozhodnutí a rizika musí nést každý sám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *